• Головна
  • Українці придумали, як легально залишатися за кордоном, навіть якщо термін закордонного паспорта завершиться
11:28, 4 вересня 2024 р.

Українці придумали, як легально залишатися за кордоном, навіть якщо термін закордонного паспорта завершиться

Українці придумали, як легально залишатися за кордоном, навіть якщо термін закордонного паспорта завершиться

Кількість заяв громадян України на отримання міжнародного захисту стрімко зростає.

У порівняні з минулим роком українці майже в 2 рази частіше просили надання статусу біженця. Ймовірно, збільшення заяв пов’язано зі зміною законодавства в Україні щодо військового обліку, пише Радіотрек

Як повідомила прикордонна служба Польщі на запит inPoland.net.pl у 2023 році до них подано 1200 заяв про надання статусу міжнародного захисту, щодо 1600 осіб. Найбільше заяв подано у Надвіслянскому відділі прикордонної служби – 1315 осіб, Карпатському відділі – 74, Надоджанському – 65.

Цього року ситуація значно змінилась. У деяких відділеннях зріст кількості заяв склав майже у 200%, а станом на 31 липня 2024 року кількість поданих заяв вже перевищує торішній показник майже вдвічі.

Починаючи з січня 2024 року кількість громадян України, що подали на міжнародний захист склала 2124 заяви, а охороною охоплено 2991 осіб.

    В січні подано 298 заяви,
    у лютому – 449 заяви,
    у березні 403,
    у квітні 336,
    у травні – 447,
    у червні – 520,
    в липні – 538 заяв.

Нагадаємо, у грудні 2023 року вперше з’явилася інформація щодо змін у законодавстві, через які військовозобов’язані громадяни України не зможуть зокрема оформити закордонний паспорт України або отримати консульські послуги не виконавши обов’язку з оновлення своїх даних. У кінці квітня ДП «Документ» припинило видавати закордонні паспорти, навіть ті, які були замовлені значно раніше у січні-лютому.

Для багатьох громадян України отримання міжнародного захисту є альтернативою у випадку закінчення терміну дії закордонного паспорта, аби легально далі продовжувати перебувати в Польщі.

 Розгляд справ з отримання міжнародного захисту триває від 6 місяців, але в деяких випадках навіть до 15 місяців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#біженці #статус #ухилянти

Коментарі

ТОП новини
Потужна негода пре з лютою силою прямо завтра, дощ і жахлива гроза вдарить на тлі дикого вітру: в Україну іде люта злива
"Повістки і штрафи накриють масово незабаром, ТЦК починає шукати чоловіків з цими ознаками": мобілізація з 1 липня, ВЛК
Те, що пробивалося на стіні в старовинному храмі, змусило священника завмерти: унікальна знахідка на Тернопільщині (ФОТО)
"ТЦК прийде з перевірками по 4 категорії чоловіків у несподівані місця, бронювання пропаде": мобілізація у липні, повістки
Оголошення
live comments feed...