• Головна
  • На Тернопільщині фабрика, де працювало три тисячі осіб, стоїть майже… пусткою
10:45, 19 вересня 2013 р.

На Тернопільщині фабрика, де працювало три тисячі осіб, стоїть майже… пусткою

У 90-х роках минулого століття переважна кількість підприємств якщо не згорнула свою діяльність, то суттєво її звузила. Не оминула така доля і Почаївську фабрику «Іква» — підприємство, що відносилося до галузі легкої промисловості.

Нині тут працює лише один цех, зданий в оренду. Решта стоять пусткою. Доля підприємства, зокрема питання про відчуження нерухомого майна товариства, вирішувалась 26 серпня 2013 р. на загальних зборах товариства з обмеженою відповідальністю «Почаївська фабрика «Іква». Однак учасники товариства, а їх було понад 30 чоловік, не дочекавшись офіційного завершення зборів, покинули залу засідання.

— Ми вважаємо, що збори вели з порушеннями, — каже представник товариства Василь Чиж.— Тому що протягом понад десяти років адміністрація не дає нам будь-якої інформації про діяльність «Ікви». Ми декілька разів зверталися із заявами (остання була подана 31 липня цього року) до виконавчого органу товариства. Вимагали, щоб на порядку денному загальних зборів був звіт про роботу товариства та звіт про продаж основних засобів — будівель, обладнання цехів, транспорту, свинарника та металобрухту. Але відповіді не отримали й досі. Також ми порушували питання про виділення основних засобів у натуральній формі 522-м учасникам, які мають на руках майнові сертифікати. Все безрезультатно.

Члени товариства побоюються, що всі цехи продадуть, а їх залишать ні з чим. Однак генеральний директор ТОВ «Почаївська фабрика «Іква» Сергій Комаринський іншої думки: «Підприємство працює. Ми будемо його розвивати», пише Вільне життя плюс.

Люди розповідають, що колись на фабриці трудилося майже три тисячі робітників. Випускали кімнатне взуття, швейні та шкіргалантерейні вироби. Нині — 25 чоловік. Чого чекати далі — не знають.

Як сказав Василь Михайлович, керівництво товариства відмовляється дати списки його учасників. Він попросив тих учасників товариства, які мають сертифікати, зателефонувати для реєстрації за тел. (067)1570297, (067)3932912, щоб можна було об’єднатися і діяти відповідно до закону.

Марічка ШАГАН-ТЕТЕРЯ.

м. Почаїв.

Побоювання людей, які працювали на цьому підприємстві, зрозумілі. Адже вони, судячи з їх розповідей, не мають повної інформації про те, яка доля очікує «Ікву», а головно, що станеться з часткою в майні, яку має кожен учасник товариства — чи не «пропаде» для робітників та праця, яку вклали в підприємство впродовж багатьох років його роботи? Спеціалісти кажуть, щоб вирішити питання, які непокоять людей, їм потрібно керуватися не емоціями, а лише знанням закону, спонукаючи керівництво підприємства дотримуватися його. Які права мають учасники товариства, як можуть їх захистити, а в результаті — захистити від можливої незаконної реалізації майна підприємства? Про це запитую в спеціаліста з питань фондового ринку Мирослави СОПРУН.

— Мирославо Василівно, яким чином люди можуть отримувати інформацію про товариство, що їх цікавить?

— Згідно з чинним законодавством, загальні збори членів товариства з обмеженою відповідальністю скликаються не рідше двох разів на рік, якщо інше не передбачено установчими документами. Саме там мають бути з’ясовані всі проблемні питання. Позачергові загальні збори скликає голова товариства при наявності обставин, зазначених в установчих документах, у разі неплатоспроможності товариства, а також у будь-якому іншому випадку, якщо цього потребують інтереси товариства в цілому, зокрема якщо виникає загроза значного скорочення статутного капіталу. Загальні збори повинні скликатися також на вимогу виконавчого органу.

— А якщо їх уперто не хочуть проводити?

— Учасники товариства, які володіють у сукупності більш як 20 відсотками голосів, мають право вимагати скликання позачергових загальних зборів у будь-який час і з будь-якого приводу, що стосується діяльності товариства. Якщо протягом 25 днів голова товариства не виконав зазначеної вимоги, вони мають право самі скликати загальні збори. Про їх проведення повідомляють передбаченим статутом способом із зазначенням часу й місця та порядку денного. Повідомлення повинно бути зроблено не менш як за 30 днів до скликання зборів.

— Якщо людей цікавлять не загальні відомості про підприємство, а конкретні факти, як, до прикладу, в нашому випадку — звіт про роботу товариства, продаж основних засобів?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
"ТЦК підготували для водіїв жорсткі заходи на дорогах, 500 000 чоловіків із цими ознаками мобілізують": штрафи, повістки
"Ці 6 категорій чоловіків втратять бронювання і будуть мобілізовані, йде тотальне скасування відстрочки": повістки і ТЦК
"Ці пенсіонери приголомшені змінами, пенсія пропаде обов'язково": літні українці мають проблему, залишилося мало часу
"Жорсткий захід від ТЦК набирає обертів, масштаб покарання зріс вдвічі та чекає цих чоловіків": мобілізація, штрафи, ЗСУ
Оголошення
live comments feed...