• Головна
  • Які права мають тернополяни під час купівлі товару і хто їх порушує?
18:30, 20 вересня 2013 р.

Які права мають тернополяни під час купівлі товару і хто їх порушує?

У кожному магазині обов’язково повинні бути куточки споживача з інформацією про права та обов’язки продавця і покупця, відомостями про продавця (назва суб’єкта господарювання, адреса, телефон, ім’я керівника), адреса і телефони контрольних органів, Закон України «Про захист прав споживачів», відповідні правила торгівлі тощо? Книга відгуків і пропозицій має бути в доступному місці.

Перш ніж оплачувати обраний товар чи послугу, перевірте відповідність названої продавцем ціни тій, яка вказана у ціннику чи прейскуранті; якщо товар штучний, зверніть увагу, чи не пошкоджена упаковка і чи справді в ній міститься той товар, за який ви сплачуєте гроші; комплектність товару; наявність супроводжувальної документації; також попросіть у продавця продемонструвати, як працює товар і як ним користуватися; якщо товар ваговий — чи правильно працюють ваги; наявність необхідної інформації на упаковці та в супрово-джувальній документації. Варто детально ознайомитися з цією інформацією, насамперед зі строком придатності, гарантійними зобов’язаннями виробника тощо, пише Вільне життя плюс.

В усіх випадках купівлі товару, замовлення роботи чи послуги необхідно отримати письмове підтвердження. Що це означає? Продавець (касир) зобов’язаний видати споживачу розрахунковий документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункову квитанцію), який посвідчує факт купівлі-продажу (повернення товарів), надання послуг, з позначкою про дату продажу, надрукований і зареєстрований у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну. При невиконанні цього зобов’язання споживач має право вимагати від продавця (виконавця) видати розрахунковий документ.

У випадку, якщо немає документів, які підтверджують вашу правоту, можна використати докази свідків, проте не забувайте, що наявність документа завжди надійніше за свідка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...