• Головна
  • "Небезпечна хвороба масово заражає українців, вірус призводить до ураження шкіри": симптоми приголомшують, йде біда
20:43, 17 жовтня

"Небезпечна хвороба масово заражає українців, вірус призводить до ураження шкіри": симптоми приголомшують, йде біда

"Небезпечна хвороба масово заражає українців, вірус призводить до ураження шкіри": симптоми приголомшують, йде біда

Непроста хвороба шириться Україною. Медики рекомендують ставитися серйозно до можливих загроз, де би не виникла проблема з інфекційними захворюваннями. Аби уникнути жахливих ускладнень. Зокрема, на Полтавщині зростає захворюваність на вітряну віспу.

Як інформує "ЗМІСТ", про це стало відомо з даних Полтавського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

За період з 7 по 13 жовтня зафіксували 65 хворих на вітряну віспу. Показник захворюваності в області перевищує середній багаторічний.

Вітряна віспа: симптоми

Збудником захворювання є вірус вітряної віспи та оперізувального герпесу, або герпесвірус людини 3 типу. Основним джерелом інфекції стає хворий на вітряну віспу, який інфікує оточення в перші 5–7 діб з моменту появи висипу та в останні 10 днів інкубаційного періоду.

Також джерелом інфекції може бути хворий на оперізувальний герпес.

До симптомів вітряної віспи належать нездужання, втрата апетиту, температура тіла 37,2-38,0 °C, висипання на шкірі.

Перші елементи висипу можуть з’явитися за нормальної температури тіла. Висипка локалізується на обличчі, волосистій частині голови, тулубі та кінцівках. Згодом висип швидко перетворюється на пухирці.

Перебіг вітряної віспи здебільшого легкий. Специфічні ускладнення трапляються рідко. Однак після перенесеної інфекції збудник без будь-яких проявів може роками зберігатися в організмі та провокувати у старшому віці інші захворювання, зокрема оперізувальний герпес.

Нагадаємо, у липні десять областей з найвищою захворюваністю на вітряну віспу отримали 20 тис. доз вакцин.

Вакцина проти вітряної віспи в Україні є рекомендованою, її не закуповують коштом державного бюджету. Тож 20 тис. доз вакцини надійшли до країни як гуманітарна допомога від Австралії.

У липні її отримали обласні центри контролю та профілактики хвороб: Вінницький, Волинський, Дніпропетровський, Івано-Франківський, Київський, Львівський, Одеський, Полтавський, Тернопільський, Чернівецький регіони та міста Києва. Вакцину розподілили відповідно до показників захворюваності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Хвороба #інфекція #лікарі
Оголошення
live comments feed...