Скандальний депутат Колесніченко вважає, що у Тернополі вивіски не повинні бути виключно українською мовою

Скандальний регіонал Вадим Колесніченко пожалівся на тернопільську міськраду Генпрокурору України. На його думку, тернопільські депутати порушують принципи державного суверенітету України та верховенства права. Про це йдеться у блозі депутати на сайті видання “Українська правда”.

“Як народний депутат України звернувся до Генерального прокурора України з депутатським зверненням щодо незаконності рішення Тернопільської міської ради про те, що усі вивіски установ, торгових об'єктів, розважальних закладів повинні бути виключно українською мовою.

Адже відповідно до чинного законодавства України зазначене рішення Тернопільської міської ради є незаконним, грубо порушує мовні права жителів міста Тернополя та осіб, які займаються підприємницькою чи господарською діяльністю на території міста Тернополя.

Закон України "Про засади державної мовної політики" від 03.07.2012 N5029-VI, головний законодавчий акт у сфері мовного регулювання, у статті 26 "Мова реклами і маркування товарів" встановлює, що рекламні оголошення, повідомлення та інші форми аудіо- і візуальної рекламної продукції виконуються державною мовою АБО ІНШОЮ МОВОЮ НА ВИБІР РЕКЛАМОДАВЦЯ. Одночасно, Закон України "Про рекламу" від 03.07.1996 N270/96-ВР, ключовий акт у сфері реклами, у статті 6 "Мова реклами" передбачає, що мова реклами визначається статтею 26 Закону України "Про засади державної мовної політики".

Проте, Тернопільська міська рада, в особі її керівництва та депутатів, прийнявши рішення про встановлення вимоги щодо виконання усіх вивісок установ, торгових об'єктів, розважальних закладів виключно українською мовою, не лише порушила норми Законів України "Про засади державної мовної політики" та "Про рекламу", а й норми основоположного Закону України – Конституції України та низки міжнародних актів.

Адже Конституція України у статті 21 чітко проголошує, що усі люди є рівними у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними і непорушними. Натомість Тернопільська міська рада обмежила громадян України у використанні мовних прав.

Стаття 24 Конституції України наголошує, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за будь-якими ознаками (включаючи мовними).

Загальна декларація прав людини у статті 1-й встановлює, що всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах. Відповідно до статті 2 Декларації кожна людина повинна мати всі права і всі свободи, проголошені цією Декларацією, без якої то не було різниці (в т.ч. мови).

Беззаперечно, Тернопільська міська рада в особі її керівництва та депутатів, прийнявши рішення про встановлення вимоги щодо виконання усіх вивісок установ, торгових об'єктів, розважальних закладів виключно українською мовою, перевищила межі свої повноважень. Хоча, стаття 19 Конституції України проголошує, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Окрім того, Конституційний суд України у рішенні 16 квітня 2009 року N7-рп/2009 по справі N1-9/2009 наголосив, що органи місцевого самоврядування, здійснюючи владу і самостійно вирішуючи питання місцевого значення, віднесені законом до їх компетенції, та приймаючи рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Такі ж положення закріплені у статті 4 Європейської хартії місцевого самоврядування, яка встановлює, що головні повноваження і функції органів місцевого самоврядування визначаються конституцією або законом; органи місцевого самоврядування в межах закону мають повне право вільно вирішувати будь-яке питання, яке не вилучене із сфери їхньої компетенції і вирішення якого не доручене жодному іншому органу; повноваження, якими наділяються органи місцевого самоврядування, як правило, мають бути повними і виключними.

Статтею 92 Конституції України закріплено, що порядок застосування мов визначається виключно законами України, а тому у Тернопільської міської ради були відсутні повноваження на прийняття рішення про заборону виконання усіх вивісок установ, торгових об'єктів, розважальних закладів, на будь-якій іншій мові, окрім української.

Тернопільська міська рада, в особі її керівництв та депутатів, прийнявши рішення про встановлення вимоги щодо виконання усіх вивісок установ, торгових об'єктів, розважальних закладів виключно українською мовою, порушила статтю 8 "Захист мовних прав і свобод людини і громадянина" Закону України "Про засади державної мовної політики", якою встановлено, що публічне приниження чи зневажання, навмисне спотворення державної, регіональних мов або мов меншин в офіційних документах і текстах, що веде до створення перешкод і обмежень у користуванні ними, порушення прав людини, а також розпалювання ворожнечі на мовному ґрунті тягнуть за собою відповідальність, встановлену статтею 161 Кримінального кодексу України.

Стаття 19 Закону України "Про прокуратуру" передбачено, що предметом нагляду за додержанням і застосуванням законів є: 1) відповідність актів, які видаються всіма органами, підприємствами, установами, організаціями та посадовими особами, вимогам Конституції України та чинним законам; 2) додержання законів про недоторканність особи, соціально-економічні, політичні, особисті права і свободи громадян, захист їх честі і гідності, якщо законом не передбачений інший порядок захисту цих прав; ін.

Статтею 20 зазначеного Закону визначено, що при виявленні порушень закону прокурор у межах своєї компетенції має право: 1) вносити подання; 2) у встановленому законом порядку ініціювати притягнення особи до дисциплінарної, адміністративної відповідальності, складати протокол про адміністративне правопорушення та починати досудове розслідування; 3) звертатися до суду в передбачених законом випадках.

Пункт 4 статті 23 вище вказаного Закону закріплено, що подання – це акт реагування прокурора на виявлені порушення закону з вимогою (вимогами) в тому числі щодо скасування нормативно-правового акта, окремих його частин або приведення його у відповідність із законом. Подання може бути внесено органам місцевого самоврядування.

Враховуючи вище зазначене, керуючись статтею 16 Закону України "Про статус народного депутата України", прошу Генерального прокурора України: 1) внести прокурорське подання щодо скасування рішення Тернопільської міської ради про встановлення вимоги щодо виконання усіх вивісок установ, торгових об'єктів, розважальних закладів виключно українською мовою; 2) забезпечити належну правову оцінку неправомірних дій керівництва та депутатів Тернопільської міської ради в частині прийняття незаконного рішення про встановлення вимоги щодо виконання усіх вивісок установ, торгових об'єктів, розважальних закладів виключно українською мовою; 3) притягнути до відповідальності керівництво та депутатів Тернопільської міської ради за статтями 161 "Порушення рівноправності громадян" та статтею 365 "Перевищення влади або службових повноважень" Кримінального кодексу України”, – пише скандальний регіонал. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Тернопіль готовий до опалювального періоду, – запевняють у КП «Тернопільміськтеплокомуненерго». Однак коли він розпочнеться, наразі не відомо. Комунальне підприємство чекає відповідного розпорядження від міського голови. «До опалювального періоду Тернопіль був готовий ще на початку вересня. Однак проблеми можуть виникати внаслідок аварій під час експлуатації мереж. Ресурсами необхідними ми забезпечені повністю. Проте ми донині не знаємо, яке рішення прийме...
Суспільство
Відомий тернополянин, фронтмен гурту СКАЙ Олег Собчук спільно з популярними музикантами й акторами створив особливий дарунок усім захисникам України. Разом вони написали–відзняли «Лист московському шайтану» Володимиру Путіну, чи то пак «Владіміру Настутнєт». Писали  під музику  гурту «Дахабраха».  За основу взяли текст, написаний українськими козаками у 1676 році турецькому султану.  Переконані, в ньому, «слово в слово, підходить під сьогодення» і , зазнач...
Суспільство
З піснею "Индиго", яку виконують Дана Соколова та Скруджи, приїхала 26-річна тернополянка на сьомий кастинг дев'ятого сезону шоу "Х-фактор" у Чернівці. В ефір каналу "СТБ" епізод вийшов у суботу, 13 жовтня. MC Iren - саме так Ірен Гриців знають у нічних клубах. У інтерв'ю для телешоу дівчина розповіла, що все життя шукає місце під сонцем. У дитинстві їй не вистачало уваги і тому вона почала її привертати, пише 20 хвилин.  - Почались татуювання і, мабуть,...
Суспільство
Українці в Англії почуваються щасливими, бо отримують нові можливості. Людина стає впевненішою, звикає, що добре заробляє, – розповідає 26-річний Антон Угляр. Він 9 років живе у Лондоні. Займається фінансовим консалтингом. Консультує людей, які приїжджають до Великої Британії. Недавно відвідав батьків у селі Оришківці Гусятинського району на Тернопільщині, пише Gazeta.ua. Зустрічаємося у кафе готельно-туристичного комплексу “Орися” в Оришківцях. Батько Ант...
Суспільство
Повідомляємо, що у зв’язку із ремонтними роботами, не буде електропостачання в окремих будинках Тернополя. А саме: - 16.10.18р. з 09:00 год. до 13:00 год. за адресами: вул. Братів Бойчуків, 1, 1а, 3, 17, просп. Злуки, 35, 53а, 55, 57, 59, вул. 15 квітня, 1, 3, 3б.
Суспільство
Західний регіон перебуває під впливом антициклону, – кажуть метеорологи. Відтак погода ще декілька днів тішитиме високими температурними показниками вдень. Проте похолодання уже не за горами. За прогнозами Укргідрометеоцентру, зниження середньодобової температури повітря відбуватиметься поступово у другій половині жовтня. За словами метеорологів, наступного тижня погода ще тішитиме жителів Тернопільщини теплом. Однак з третьої декади жовтня спостерігатимут...
Суспільство
16 жовтня в 11.00 год., в приміщенні актового залу комунального підприємства “Тернопільелектротранс” (вул. Тролейбусна, 7), відбудеться зустріч з громадськістю міста для обговорення проекту рішення виконавчого комітету “Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів автомобільним та електричним транспортом”. Повідомляє управління транспорту комунікацій та зв’язку Тернопільської міської ради
Суспільство
14 жовтня відзначається велике церковне свято Покрова Пресвятої Богородиці. Наші предки вірили, що прикмети на Покрову дають точний прогноз погоди на місяці вперед. Православні дотримуються прикмети на Покрову Пресвятої Богородиці в день, коли вона з’явилася віруючим і захистила Константинополь від ворожої навали. Під час великого молебню на спасіння від ворогів Діва Марія пройшла по повітрю над головами людей, молилася з ними і простягла над їх головами...
Пригоди
Пожежа виникла 13 жовтня близько шостої ранку в Тернополі вул. Вишнівецького,5. Полум`я спалахнуло в  одній з квартир, що на восьмому поверсі багатоквартирного будинку.  Під час гасіння пожежі рятувальники провели евакуацію 19-ти мешканців будинку, серед яких 4-го дітей.  Постраждала одна особа. Опіки очей отримав чоловік 1992 року народження. За допомогою звернувся до працівників екстреної медичної допомоги, повідомляє topnews.in.ua               Вогонь з...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!