Скандальний депутат Колесніченко вважає, що у Тернополі вивіски не повинні бути виключно українською мовою

Скандальний регіонал Вадим Колесніченко пожалівся на тернопільську міськраду Генпрокурору України. На його думку, тернопільські депутати порушують принципи державного суверенітету України та верховенства права. Про це йдеться у блозі депутати на сайті видання “Українська правда”.

“Як народний депутат України звернувся до Генерального прокурора України з депутатським зверненням щодо незаконності рішення Тернопільської міської ради про те, що усі вивіски установ, торгових об'єктів, розважальних закладів повинні бути виключно українською мовою.

Адже відповідно до чинного законодавства України зазначене рішення Тернопільської міської ради є незаконним, грубо порушує мовні права жителів міста Тернополя та осіб, які займаються підприємницькою чи господарською діяльністю на території міста Тернополя.

Закон України "Про засади державної мовної політики" від 03.07.2012 N5029-VI, головний законодавчий акт у сфері мовного регулювання, у статті 26 "Мова реклами і маркування товарів" встановлює, що рекламні оголошення, повідомлення та інші форми аудіо- і візуальної рекламної продукції виконуються державною мовою АБО ІНШОЮ МОВОЮ НА ВИБІР РЕКЛАМОДАВЦЯ. Одночасно, Закон України "Про рекламу" від 03.07.1996 N270/96-ВР, ключовий акт у сфері реклами, у статті 6 "Мова реклами" передбачає, що мова реклами визначається статтею 26 Закону України "Про засади державної мовної політики".

Проте, Тернопільська міська рада, в особі її керівництва та депутатів, прийнявши рішення про встановлення вимоги щодо виконання усіх вивісок установ, торгових об'єктів, розважальних закладів виключно українською мовою, не лише порушила норми Законів України "Про засади державної мовної політики" та "Про рекламу", а й норми основоположного Закону України – Конституції України та низки міжнародних актів.

Адже Конституція України у статті 21 чітко проголошує, що усі люди є рівними у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними і непорушними. Натомість Тернопільська міська рада обмежила громадян України у використанні мовних прав.

Стаття 24 Конституції України наголошує, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за будь-якими ознаками (включаючи мовними).

Загальна декларація прав людини у статті 1-й встановлює, що всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах. Відповідно до статті 2 Декларації кожна людина повинна мати всі права і всі свободи, проголошені цією Декларацією, без якої то не було різниці (в т.ч. мови).

Беззаперечно, Тернопільська міська рада в особі її керівництва та депутатів, прийнявши рішення про встановлення вимоги щодо виконання усіх вивісок установ, торгових об'єктів, розважальних закладів виключно українською мовою, перевищила межі свої повноважень. Хоча, стаття 19 Конституції України проголошує, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Окрім того, Конституційний суд України у рішенні 16 квітня 2009 року N7-рп/2009 по справі N1-9/2009 наголосив, що органи місцевого самоврядування, здійснюючи владу і самостійно вирішуючи питання місцевого значення, віднесені законом до їх компетенції, та приймаючи рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Такі ж положення закріплені у статті 4 Європейської хартії місцевого самоврядування, яка встановлює, що головні повноваження і функції органів місцевого самоврядування визначаються конституцією або законом; органи місцевого самоврядування в межах закону мають повне право вільно вирішувати будь-яке питання, яке не вилучене із сфери їхньої компетенції і вирішення якого не доручене жодному іншому органу; повноваження, якими наділяються органи місцевого самоврядування, як правило, мають бути повними і виключними.

Статтею 92 Конституції України закріплено, що порядок застосування мов визначається виключно законами України, а тому у Тернопільської міської ради були відсутні повноваження на прийняття рішення про заборону виконання усіх вивісок установ, торгових об'єктів, розважальних закладів, на будь-якій іншій мові, окрім української.

Тернопільська міська рада, в особі її керівництв та депутатів, прийнявши рішення про встановлення вимоги щодо виконання усіх вивісок установ, торгових об'єктів, розважальних закладів виключно українською мовою, порушила статтю 8 "Захист мовних прав і свобод людини і громадянина" Закону України "Про засади державної мовної політики", якою встановлено, що публічне приниження чи зневажання, навмисне спотворення державної, регіональних мов або мов меншин в офіційних документах і текстах, що веде до створення перешкод і обмежень у користуванні ними, порушення прав людини, а також розпалювання ворожнечі на мовному ґрунті тягнуть за собою відповідальність, встановлену статтею 161 Кримінального кодексу України.

Стаття 19 Закону України "Про прокуратуру" передбачено, що предметом нагляду за додержанням і застосуванням законів є: 1) відповідність актів, які видаються всіма органами, підприємствами, установами, організаціями та посадовими особами, вимогам Конституції України та чинним законам; 2) додержання законів про недоторканність особи, соціально-економічні, політичні, особисті права і свободи громадян, захист їх честі і гідності, якщо законом не передбачений інший порядок захисту цих прав; ін.

Статтею 20 зазначеного Закону визначено, що при виявленні порушень закону прокурор у межах своєї компетенції має право: 1) вносити подання; 2) у встановленому законом порядку ініціювати притягнення особи до дисциплінарної, адміністративної відповідальності, складати протокол про адміністративне правопорушення та починати досудове розслідування; 3) звертатися до суду в передбачених законом випадках.

Пункт 4 статті 23 вище вказаного Закону закріплено, що подання – це акт реагування прокурора на виявлені порушення закону з вимогою (вимогами) в тому числі щодо скасування нормативно-правового акта, окремих його частин або приведення його у відповідність із законом. Подання може бути внесено органам місцевого самоврядування.

Враховуючи вище зазначене, керуючись статтею 16 Закону України "Про статус народного депутата України", прошу Генерального прокурора України: 1) внести прокурорське подання щодо скасування рішення Тернопільської міської ради про встановлення вимоги щодо виконання усіх вивісок установ, торгових об'єктів, розважальних закладів виключно українською мовою; 2) забезпечити належну правову оцінку неправомірних дій керівництва та депутатів Тернопільської міської ради в частині прийняття незаконного рішення про встановлення вимоги щодо виконання усіх вивісок установ, торгових об'єктів, розважальних закладів виключно українською мовою; 3) притягнути до відповідальності керівництво та депутатів Тернопільської міської ради за статтями 161 "Порушення рівноправності громадян" та статтею 365 "Перевищення влади або службових повноважень" Кримінального кодексу України”, – пише скандальний регіонал. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
В неділю (16 червня) у Підволочиській громаді відзначатимуть день "Зеленого борщу". Про це повідомляють на сайті селищної ради. У центральному парку селища місцеві жителі та гості свята зможуть переглянути концерт за участю аматорських колективів художньої самодіяльності. Приїдуть до Підволочиська й заслужені артисти України Володимир Трач та Володимир Вермінський, виступатимуть гурти "Funhouse" та "Свіжа копійка". Як інформує "Медіатор", родзинкою свята с...
Суспільство
Пеpеглянути pезультати зовнiшнього незалежного оцiнювання з укpаїнcької мови i лiтеpатуpи, математики, фiзики можуть учаcники оцiнювання Тернопільщини. Як повідомляє "Газета", результати зовнiшнього незалежного оцiнювання pозмiщено на iнфоpмацiйних cтоpiнках випуcкникiв. Учаcники можуть також завантажити каpтки pезультатiв i cкан-копiї бланкiв вiдповiдей з цих пpедметiв. Ознайомитиcя з таблицями пеpеведення теcтових балiв у pейтингову оцiнку (за шкалою 100...
Суспільство
У містечку Козова встановили особливу фігуру, яка чимось схожа на всесвітньо відому статую Христа, що височіє над Бразилією. І хоч їхні масштаби порівнювати недоцільно, мета у них одна – оберігати від зла. Бразилія, Португалія, Польща, кордон між недавно запеклими ворогами Аргентиною і Чілі та Козова. Всі ці місця об’єднує велична фігура Христа Спасителя. Недавно відкритий знак – це символ захисту і миру, який оберігатиме весь український народ. "Я точно з...
Культура
Свято Трійці - одне із дванадцяти найбільших свят в церковному календарі. Християни прикрашають свої домівки зеленими гілочками дерев та квітами, відвідують храми, накривають святкові столи. Щорічно воно відзначається в теплу пору року, але в різні дні, цьогоріч Трійця припала на 16 червня. Чим особливе це свято і як готуються до нього тернополяни, дізнавались журналісти. В неділю (16 червня) християни відзначатимуть П’ятидесятницю, або, як кажуть здавна...
Суспільство
Верховна Рада відклала введення стандарту екологічної безпеки автомобілів "Євро-6" в Україні з 2020 до 2025 року. Як повідомляє "Номер один", відстрочення введення стандарту "Євро-6" стосується як нових, так і транспортних засобів, що вже експлуатувалися, за кодами товарних позицій: 8701 20 (трактори колісні для напівпричепів), 8702 (транспортні засоби, призначені для перевезення 10 і більше осіб), 8704 (вантажні автомобілі), 8705 (спецавтомобілі та будіве...
Пригоди
Сьогодні вночі (15 червня) поблизу ресторану "Стожари" зіткнулися автомобіль "Volkswagen Passat" і бус "Renault Trafic". Аварія трапилась поблизу с. Ліски Збаразького району. Відомо, що бусом "Renault Trafic" керував мешканець Настасова 1967 р.н., а "Volkswagen Passat" мешканець Вікнин Збаразького району 1987 р.н. Як повідомляє "Галас", останній рухався у напрямку Кременця. Водій легківика отримав струс мозку, перелом стегна лівої ноги та ребра, відтак гос...
Екологія
У зв’язку з високою температурою повітря мешканців Тернопільщини попереджають про надзвичайну пожежну небезпеку 5-го класу. Державна служба України з надзвичайних ситуацій повідомила, що протягом 15 -17 червня оголошено пожежну небезпеку 5-го класу. Небезпека чатуватиме у лісах та інших екосистемах, у цей час надто високий рівень виникнення пожеж. Як повідомляє "Терен", жителі області повинні дотримуватись правил пожежної безпеки в лісах, паркових зонах та...
Суспільство
Вулиця "Проектна-209", що розташована у м. Тернополі в житловому районі "Південний", офіційно перейменована на вулицю імені Андрія Пушкаря. Як повідомляє "Файне місто", відповідне рішення було прийняте на черговій 35-й сесії Тернопільської міської ради після розгляду електронної петиції від 10.12.2018р. "Назвати одну із вулиць на честь Андрія Анатолійовича Пушкаря" та з урахуванням висновків постійних комісій міської ради з питань містобудування та з гуман...
Екологія
До самого кінця тижня у західному регіоні буде спекотно. Місцями стовпчики термометрів сягатимуть 35-ти градусів вище нуля. Як інформує "TeNews", з посиланням на повідомлення синоптика Наталки Діденко, через високі температурні показники на Тернопільщині зберігатиметься високий рівень пожежної небезпеки.  "До кінця цього тижня спека втримається. Максимальна денна температура повітря становитиме: 30 – 35 градусів вище нуля. Нічні температурні показники коли...
Новини по темі
"Оригінальне свято": на Тернопільщині влаштують масову дегустацію "зеленого борщу"
Тернопільські випускники вже можуть дізнатися результати ЗНО
На Тернопільщині встановили скульпутру, яка дуже нагадує відому статую Ісуса Христа у Ріо-де-Жанейро (ФОТО+ВІДЕО)
До уваги тернополян: впровадження стандарту "Євро-6" відклали до 2025 року
Яку вулицю в Тернополі назвали на честь Андрія Пушкаря?
До уваги тернополян: стало відомо, чому та як найчастіше помирають українські трудові мігранти за кордоном (ФОТО)
Духовна смерть: ПЦУ відлучить Філарета від церкви (ФОТО)
Тернопільській лікарні передали апарат, який допоможе рятувати життя немовлят (ВІДЕО)
Четверо чоловіків, які загинули у жахливій аварії в Польщі, – заробітчани з України
Тернополяни можуть стати наставниками для дітей-сиріт