
13:00, 1 жовтня 2013 р.
Тернополян закликають взагалі не ходити на «тихе полювання»
Узагалі не збирати грибів або робити це максимально ретельно й уважно закликали тернополян медики 30 вересня.
Нагадаємо, торік від отруєння блідою поганкою помер хлопчик 12 з половиною років. У цьому році подібних трагедій вдалося уникнути. Про це йшлося під час прес-конференції у Тернопільському прес-клубі.
Не збирайте гриби біля доріг. Гриби, наче губки, втягують всі небезпечні речовини, важкі метали
- Три випадки, коли грибами отруювалася ціла родина, сталися у Тернополі в 2013 році, - каже головний спеціаліст санітарно-гігієнічного відділу Головного управління Держсанепідслужби в області Ольга Білинська. – Загалом постраждали 11 чоловік, серед яких – четверо дітей.
У двох випадках, як вона каже, у сім'ях люди ще взимку з'їли консерви з грибів. Третій – стався нещодавно у Кременецькому районі. Постраждали четверо людей, серед яких була п’ятирічна дитина. Спершу вони потрапили у важкому стані до районної лікарні, пізніше - до реанімації у Тернополі.
- Усіх вдалося врятувати, хоча була підозра про отруєння блідою поганкою, - каже фахівець. - На даний момент вони вже вдома. Однак ми вже прослідковуємо новий випадок – у Борщівському районі. Адже там теж запідозрили отруєння грибами. Причому серед постраждалих – дитина чотирьох рочків.
Врятували малечу, яка каже пані Білинська, у реанімації. Нині дитину лікують уже у відділенні гастроентерології, пише 20 хилин.
- Я радила б взагалі не ходити на "тихе полювання", хоча розумію, що від задоволення погуляти лісом відмовитися важко, - визнає жінка. – У такому разі прошу бути дуже уважним і виконувати всі поради, які дають фахівці.
Насамперед, не слід брати невідомих або сумнівних грибів, тому що маленький дарунок лісу може коштувати життя, наголошує вона.
- Наприклад, бліду поганку дуже легко сплутати із сироїжками, - каже Ольга Білинська. – Отруєння цим грибом – дуже небезпечне, адже воно може проявитися симптомами навіть на третю добу після вживання гриба. Люди можуть не підозрювати, в чому насправді причина. Відтак до медиків постраждалі звертаються надто пізно, коли допомогти вже неможливо.
- Ознаки отруєння у різних людей можуть різнитися, - додає фахівець. – Когось турбує сильна блювота, пронос. У декого – прояви можуть нагадувати звичайне нетравлення шлунка. Турбує головний біль, слабкість. Але якщо людині вчасно не допомогти, зміни в організмі набувають такого масштабу, що може статися трагедія.
Довідка
Поради від Ольги Білинської:
- найкращий варіант – відмовитися від "тихого полювання", а просто погуляти у лісі;
- купуйте гриби лише у магазинах чи на ринках - там, де вони проходять відповідний контроль;
- у жодному разі не беріть грибів, які продають на стихійних ринках чи біля трас;
- не збирайте пластинчастих грибів, бо вони часто мають "дублерів" серед отруйних;
- у лісі не беріть у кошик невідомих або сумнівних грибів. Якщо сумніваєтеся – краще той гриб викиньте;
- намагайтеся зривати гриб повністю, бо так легше його розпізнати;
- категорично не можна давати їсти гриби дітям, людям похилого віку, тим, хто має хронічні недуги травної системи.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
14:44, 17 липня
09:24, Сьогодні
08:59, 18 липня
live comments feed...
Коментарі