Тернополяни й не підозрюють, що їхні 50 копійок стали меншовартісними

З 1 жовтня Нацбанк ввів в обіг монети номіналом 50 копійок, виготовлені з низьковуглецевої сталі з гальванічним покриттям.

До цього, зазначили в обласному управлінні Нацбанку, для карбування монети використовувалися заготовки зі сплаву алюмінієвої бронзи.

Зміна складу металу зумовлена рішенням зменшити собівартість монети. Для цього відмовились від використання кольорових металів (і сплавів), вартість яких на міжнародному ринку підвищується і призводить до збільшення собівартості виготовлення розмінних монет.

У Нацбанку запевнили, що новий склад монет номіналом 50 копійок не впливає на термін їх обігу та захищеність від підробки.

Монети "старого" зразка вилучатися з обігу не будуть.

В обласному управлінні Нацбанку зазначили, що прийняттю рішення про заміну матеріалу заготовок для зазначених розмінних монет передувало ретельне вивчення відповідного світового досвіду. Аналіз сучасної світової монетної продукції за даними Coin Registration Office (Royal Mint) свідчить, що для виготовлення розмінних монет у світі використовується близько десяти металевих сплавів на основі міді, алюмінію, нікелю, цинку тощо.

Наприклад, у Польщі для монет номіналами 10, 20, 50 грошей та 1 злотий використовувався мельхіор, у Росії для монет номіналами 10 і 50 копійок – мідно-цинковий сплав.

Монети ж з гальванічним покриттям в обігу мають близько 40 країн світу, наприклад, країни Європейського Союзу, Великобританія, Аргентина, Канада тощо.

Загалом нових монет з низьковуглецевої сталі номіналом 50 коп. випустили уже на 506,5 млн грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі