Тернополянин Ростислав Яцків заради рекорду подолав 4676 км навколо всієї України не вимикаючи двигун

2 жовтня відбулась прес-конференція, присвячена встановленню автомобільного рекорду в рамках спільного проекту компанії «АвтоЗАЗ-сервіс» та журналу «Автомир» «Встанови автомобільний рекорд України на ЗАЗ VIDA!».

«Встанови автомобільний рекорд України на ЗАЗ VIDA!» – це найдовший тест-драйв (4676 км!) навколо усієї України на автомобілі ЗАЗ VIDA не вимикаючи двигун. Автозабіг стартував 14 вересня, в перший день Столичного Автошоу 2013 і тривав протягом чотирьох днів. «На одному подиху» автомобілем ЗАЗ VIDA позмінно керували 12 «народних» учасників з різних міст України, котрі попередньо були відібрані організатором для участі в пробігу, а також головний редактор журналу «Автомир» Віталій Новак.

 У прес-конференції взяли участь організатори автопробігу Генеральний директор Філії «АвтоЗАЗ-сервіс» Андрій Залуцький, головний редактор журналу «Автомир» Віталій Новак, директор ТДВ «Експрес Страхування» Тетяна Щучьєва, представник Книги Рекордів України Віталій Зорін, а також декілька учасників-водії серед яких був і тернополянин Ростислав Яцків.

Під час прес-конференції учасники проекту розказали про ідею його створення, деталі проходження цього тест-драйву всеукраїнського масштабу, цікаві історії та пригоди, які спіткали їх у дорозі та у 12 українських містах: Шостці, Харкові, Луганську, Бердянську, Феодосії, Євпаторії, Одесі, Крижополі, Чернівцях, Мукачеві, Львові та Сарнах, де відбувалися короткі зупинки з метою зміни екіпажу. І головне – розкрили таємницю встановлення ЗАЗ VIDA автомобільний рекорд України.

«Я навіть не очікував такого ентузіазму від усіх учасників пробігу, – коментує Віталій Новак, – Без нормального харчування, при повній відсутності елементарного побутового комфорту, під постійним дощем, – і все одно здавалося, якщо щось трапиться з нашою ЗАЗ VIDA, – її піднімуть на руки і понесуть далі по маршруту. Слава Богу не довелося».

«Як офіційний дистриб’ютор автомобілів ЗАЗ в Україні, ми розуміли, що проект зі встановлення рекорду має певний репутаційний ризик, адже на кону – перевірка якості та витривалості нашого автомобіля безпосередньо в умовах різнодоріжжя нашої країни. – коментує Андрій Залуцький. – Однак, ми свідомо пішли на цей ризик, адже не сумнівалися, що ЗАЗ VIDA із завданням впорається».

Фіксація рекорду під час автозабігу відбувалася завдяки GPS-моніторингу. В автомобіль ЗАЗ VIDA було встановлено датчики системи «Геоінформер», які фіксували найрізноманітніші параметри: завантаження автомобіля, рівень палива в баку, його швидкість та географічне перебування, а також ввімкнення та вимкнення запалювання і відстеження обертів двигуна. Представник Книги Рекордів України В. Зорін зізнався, що система реєстрації рекорду була дуже оригінальна і практично не мала похибки, адже все відбувалось за допомогою GPS, що було зручно всім і немає тепер жодних протиріч між показниками автомобіля та реєстратором.

Головний редактор журналу «Автомир» В. Новак відзначив, що найважчою була дистанція Чернівці – Мукачево ( учасник Р. Яцків - Тернопіль). Адже старту з Чернівців передувала низка технічних затримок і даний відрізок був найскладнішим і найтривалішим – 11 годин. За витримку і самовідданість рекорду В. Новак висловив Ростиславу Яцківу щиру подяку від себе та інших організаторів автопробігу.

Усі виступаючі рекордсмени зауважили, що автомобіль вів себе чудово, незважаючи, що дороги більше схожі на напрямки а тернополянин Ростислав Яцків зауважив, що на окремий рекорд потрібно подати команду «АвтоЗАЗ - сервіс» та «Авто Мир», яка все організувала і впродовж автопробігу була дуже згуртована.

Усім прибувшим на зібрання учасникам вручили дипломи «за участь у встановленні автомобільного рекорду».

Зустріч відбулася чудово. На завершення усіх учасників запросили на невеличкий фуршет де вже у неофіційній формі всі згадували пройдені етапи та ділилися новими враженнями,- розповів Ростислав Яцків 0352.com.ua. Генеральному директору Філії «АвтоЗАЗ-сервіс» А. Залуцькому мною було запропоновано провести тест-драйв для іншого авто. Таємниці не розкрию але у маршруті, якщо він пройде погодження, можливо будуть представлені і туристичні об’єкти Тернопільської області. 

1.3

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі