• Головна
  • 80-річна жителька Тернопільщини стверджує, що Папа Римський – її двоюрідний брат
15:30, 4 жовтня 2013 р.

80-річна жителька Тернопільщини стверджує, що Папа Римський – її двоюрідний брат

У селі Вишнівець під Тернополем живе 80- річна Марія Качуровська , яка вважає себе двоюрідною сестрою Івана Павла II . 

В Україні готуються до канонізації Папи Івана Павла II , яка відбудеться 27 квітня наступного року. Сестра понтифіка шкодує , що в її спорідненість ніхто не вірить , і мріє про музей, – пишуть vesti.ua. Католики вже працюють над маршрутами паломництва , обіцяють виставки предметів , пов’язаних з візитом папи до нас у 2001-му.

“Буду на канонізації Папи душею”

Вісімдесятирічна Марія Качуровська з Вишнівця переконана, що у неї з Іваном Павлом II загальна рідня. Про те , що вона – родичка папи , вирішила , почувши його біографію по радіо після візиту в Україну в 2001 році. « Сказали , що його мати Емілія – родом з Тернопільщини , із села Кременець . І я відразу зрозуміла , що це тітка Міля, яка , вийшовши заміж у 16 років за поляка , поїхала до Польщі. Вони жили у Вадовіце під Краковом – там народився Кароль Войтила , – розповідає Качуровська . – Сім’я в Україні не спілкувалася з Мілею, вважали її зрадницею за те, що вийшла за поляка . З того, що мені розповідав про тітку Мілю і батько, все збігається з біографією папи», - пише like.te.ua.

Однак не збереглися ні документи , що підтверджують спорідненість з понтифіком, ні хата, в якій, як впевнена Качуровська , у Кременці жили бабуся з дідусем Івана Павла II. Жінка передавала через львівського священика до Ватикану лист для брата, але відповідь так і не прийшла. «Напевно , його свита не прочитала йому моє послання – може, не хотіли засмучувати. Він був уже дуже хворий , – каже можлива родичка майбутнього святого. – Але я – то всередині точно знаю , що Іван Павло II – мій кузен , я це серцем відчуваю . У нас з ним одна група крові , дуже рідкісна , – четверта , з негативним резус -фактором ».

Жінка скаржиться, що багато односельців над нею сміються , мовляв , вона самозванка і придумала історію про спорідненість з меркантильних спонукань. Вірять їй одиниці: «Я вже й не доведу нічого . На канонізацію до Риму хотіла б поїхати , але я вже не в тому віці. Буду там душею. Кожен день я молюся за брата , у мене вдома багато книг про нього і листівок з його зображенням ». Качуровська живе з донькою Тетяною (та торгує на базарі ) , до пенсії працювала кухарем. Каже , що мріє , щоб у Кременці поставили церкву імені Івана Павла II і пам’ятник його матері Емілії : «Але в селі ніхто не вірить , що там коріння тата. Схоже , це просто нікому не потрібно. А у нас немає грошей , щоб побудувати церкву або відкрити музей ».

Храми на честь святого

Настоятель собору Св. Олександра в Києві і канцлер Києво -Житомирської дієцезії Римсько -католицької Церкви отець Віталій Безшкурий говорить , що католики почнуть з молитов. «Ми будемо обговорювати біографію тата. Крім того , у нас є предмети, пов’язані з його візитом до України . Наприклад , чаша і вівтар , що послужили татові під час його служби в Києві. Зараз радимося , як організувати мобільні виставки , концерти , покажемо мощі (волосся ) , які у нас є ». Перейменувати римсько–католицький храм на честь святого готуються у Ворзелі під Києвом , зараз він – імені блаженного Івана Павла II . « Єпископ випише новий декрет , і вже у всіх документах буде написано: « святого » , – пояснює настоятель отець Ян . А от Тарас Антошевський , директор Релігійно - інформаційної служби України, вважає , що за пару років в Україні можуть масово почати називати нові храми на честь понтифіка – слов’янина . «Це цілком може бути культ особистості в хорошому сенсі , тато був близький українцям» , – каже він.

Прочани поїдуть в Київ                                                                  

На Західній Україні вже складають маршрути для віруючих. «Думаю , груп буде багато , – каже Мар’яна Яремчук , керівник Паломницького центру Сокальсько – Жовківської єпархії УГКЦ. – Уже готую програму «Слідами Івана Павла II » – у Рим , але точно через Вадовіце , де він народився , через Краків , де він служив. Що стосується поїздок за українськими місцям Папи, то, можливо , розглянемо програму для дітей – їм можна було б показати ті місця у Львові , де він був . Наприклад , церква на Сихові (один з районів міста) з молодіжним центром ». За словами Яремчук , поїздка для прочан до Європи обійдеться в 300-350 євро на тиждень.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
"Масштабна і дика злива рине прямо завтра, в області йде несамовитий та потужний дощ": буде різкий холод, вітер і негода
"ТЦК шукає людей з певними професіями, в жовтні мобілізація торкнеться цих категорій": ці чоловіки підуть служити
"Масштабне посилення мобілізації зачепить ці 2 групи молодих чоловіків, ТЦК мобілізує їх до 1 листопада": повістки, ЗСУ
"Могутня та колосальна злива насувається, тотальний дощ і люта негода хлинуть на міста": синоптики про сніг і мороз
Оголошення
live comments feed...