• Головна
  • За встановлення вікон шахраї взяли від тернопільського пенсіонера майже три тисячі гривень і … зникли
13:00, 6 жовтня 2013 р.

За встановлення вікон шахраї взяли від тернопільського пенсіонера майже три тисячі гривень і … зникли

Сьогодні вже мало хто звертає увагу на промоутерів, які у людних місцях роздають перехожим рекламні листівки. Хтось відмахується від них, немов від настирливих мух, інші шкодують юнаків та дівчат і беруть яскраві папірці й викидають у найближчий смітник.

Відтак останнім часом підприємці, щоб їхня реклама мала ефект, вимагають від працівників не просто вручити листівку, а й обов’язково зацікавити і навіть записати прізвище та адресу потенційного споживача.

Саме на таку вудку і потрапив 70-річний Петро Степанович. 15 серпня пенсіонер вийшов за продуктами у «Сільпо» на вул. 15 Квітня. На переході, скориставшись, що чоловік чекає на зелене світло, до нього підійшов хлопчина і вручив рекламку фірми «Вікна-двері». Чоловік зацікавився, адже про нові вікна давно вже говорив з дружиною. Невдовзі у жінки день народження, виповнюється 70 років. Чом би на ювілей не зробити їй подарунок? І пан Петро поцікавився у хлопця вартістю роботи та виробів.

«У нас найдешевше в Тернополі, адже ми доставляємо продукцію від виробника», – завчено і бадьоро відрапортував той і попросив назвати адресу. Промоутер старанно занотував дані клієнта та пообіцяв, що незабаром до нього прийдуть майстри з фірми оформити замовлення.

Насправді не встиг Петро Степанович повернутись додому, як у двері подзвонили. Чоловік відчинив – на порозі стояв той самий хлопчина з дівчиною. Впевнено вони пройшли до кімнати. Юнак дістав рулетку, почав заміряти вікна та диктувати супутниці розміри. Потім дівчина швиденько заповнили договір та підрахувала вартість замовлення, пише Номер один.

«Разом 2 тисячі 900 грн., але ви можете сплатити тільки частину, – вона знову заклацала кнопочками на калькуляторі. – Вам потрібно сплатити 2 тис. 450 грн.», – впевнено наказала вона.

Петро Степанович трохи розгубився – не хотілось при сторонніх діставати гроші зі сховку, тож він попросив непроханих гостей вийти у коридор.

За декілька хвилин знову закликав їх до кімнати і простягнув гроші. Дівчина швидко перерахувала купюри і вписала у договір розмір завдатку – 2 тис. 450 грн.

Фірма зобов’язувалась протягом місяця встановити нові вікна. Більше того, клієнт може через інтернет стежити за станом свого замовлення.

Коли до закінчення зазначеного терміну лишилося пару днів, дочка замовника подзвонила на фірму та поцікавилась, коли привезуть вікна. Однак на фірмі відповіли: чекайте.

Тоді пані Світлана почала уважно читати складений документ. Насамперед звернула увагу, що під договором стоїть лише печатка підприємця, такого собі Сергія Черкасова з Дніпропетровська. Однак документ не завірив ні сам бізнесмен, ні представники фірми. Тоді жінка спробувала зайти на сайт підприємства, щоб, як запевняли промоутери, відстежити стан замовлення. У відповідь на екрані з’явився напис: «Ваш заказ отсутствует в базе данных. Оставьте своё сообщение и контактную информацию, наш сотрудник свяжется с Вами» (стилістику збережено за оригіналом).

Разом з тим, інтернет автоматично показав форум, на якому обдурені люди, хтось  гнівно, хтось у розпачі, розповідали, як їх обдурила згадана «Престиж-група». Ображені замовники бідкаються, що дехто замовив десятки виробів на фірмі, сплатив практично повністю всю суму, але й донині – ні вікон, ні дверей.

Відчуваючи недобре, Світлана Петрівна за вказаною адресою пішла на фірму на вулицю Липову. Підприємство насправді існувало, однак присутні в офісі три красуні нічого конкретного пояснити замовниці не змогли. Лише запевнили, що за тиждень їм привезуть та встановлять вікна. І так уже декілька разів.

«Мій батько – хвора людина, переніс уже два інсульти, отож ми просто боїмось за його здоров’я. Проте він сам починає розуміти, що потрапив у лохотрон на гачок  шахраїв», – визнала співрозмовниця.

Відтак жінка написала заяву в міліцію.

Готуючи публікацію, журналісти намагалися додзвонитись на фірму добродія С. Ю. Черкасова, що на вул. Липовій у Тернополі. На жаль, по жодному вказаному номеру ніхто трубки не підніс. Лишається сподіватись, що крапку у справі поставлять правоохоронці. І то жирну. Років так на п’ять-вісім.

З етичних міркувань прізвище та ім’я потерпілих змінено.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...