• Головна
  • У Тернополі на вул. Бродівській збудують нову церкву (фото, відео)
11:30, 7 жовтня 2013 р.

У Тернополі на вул. Бродівській збудують нову церкву (фото, відео)

5 жовтня архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський кир Василій Семенюк благословив місце під будову церкви св. пророка Іллі по вулиці Бродівській. На подію освячення прибули декани міста Тернополя о. Роман Ваврух та о. Віталій Козак, декан Великоглубочанський о. Роман Гриджук, близько 10 священиків та велика кількість вірних.

Архиєрей освятив наріжний камінь поряд із місцем, де стоятиме майбутній храм, хрест та тимчасову каплицю, де люди сходитимуться на Богослужіння поки будуватимуть церкву.

Уряд адміністратора парафії св. пророка Іллі виконує о. Василь Корендій, суддя Церковного Трибуналу Тернопільсько-Зборівської архиєпархії. Священик зі своєю паствою вітав архиєпископа такими словами: “Сьогодні, владико, перед нами ви є свідком Церкви переслідуваної і свідком Церкви воскреслої. Вашою присутністю, вашою молитвою та вашим архиєрейським благословенням просимо запалити любов'ю наші серця,.. щоби в ласці Божій ми звели цей храм, який буде окрасою міста тут при в'їзді на початку міста і який буде хоронителем наших душ”...

“Ми сьогодні найперше з волі Божої і співдіянням рук чисельних жертводавців запалюємо маленьку лампадку для просвітлення людських душ, - сказав високопреосвященний Василій у своєму пастирському слові під час Архиєрейської Святої Літургії. - Ми прийшли, щоб піднести нашу молитву до Бога за наших дітей, за наші родини, за Україну, щоб випросити ласку благословення для нашого народу, щоб люди мали працю, щоб жили добре і заможно, бо ми гідні того, щоб жити достойно в нашій Україні”.

Окремо закликав цінувати Святу Літургію, як час зустрічі з Богом, та дбати про храм, який невдовзі буде споруджено: “Церква — це місце зустрічі неба із землею, де зустрічаються і пересікаються голос Господній та молитва людська. В церкві ми покланяємося Христові — символу надії, так само молимося, повернені до святого Вівтаря, який є символом Божої любові. Нам потрібно тільки приходити сюди з відкритим серцем, пити тут воду живу і сповняти в своєму житті слова Христа. І тоді кожний з нас відчує передсмак неба і початок Царства Небесного, який вже є в нас”.

“Любім свою Церкву, любім свою віру, яку ми успадкували від наших родичів, любім усіх наших ближніх, як дітей Божих, щоб наша церковна спільнота могла стати джерелом, яке б'є цілющою водою і всі без винятку: чи малі, чи великі, чи вбогі, чи багаті, чи здорові, чи хворі могли прийти і напитися цієї цілющої води, добрих слів і підтримки, братніх обіймів, добрих побажань і щирої радості”.

Освятивши хрест, владика дякував усім, хто добровільно береться до справи спорудження нової святині, а вірним за молитву та чисельну присутність. Відтак семінаристи виконували духовні та патріотичні пісні, а архиєрей окропив кожного освяченою водою.

xw_1

 

xw_2

 

xw_3

 

xw_9

 

xw_8

 

 

xw_6

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
Масивна мобілізація почне з 1 червня забирати чоловіків 6-ти категорій, названо ознаки і професії: ТЦК на вулицях, повістки
"ТЦК масово розшукують чоловіків 3-х категорій, з цими професіями знайдуть на вулиці та заберуть": повістки, мобілізація
"Град і буря іде в Україні на тлі лютого вітру, дощ і гроза залиють місцевість потоками води": масивна злива рине на авто
"Відразу 10 пенсійних окладів": хто з українців зможе отримати таку виплату при виході на пенсію
Оголошення
live comments feed...