
14:03, Вчора
230 вольт замість 220: як нові стандарти напруги вплинуть на рахунки за світло

Перехід на нове значення потрібен, щоб уніфікувати стандарти, полегшити постачання обладнання та модернізувати мережу. Плюс, теоретично, це має покращити якість електропостачання.
З 1 липня в Україні офіційно зміниться стандарт напруги в електромережах. Замість звичних 220 вольт у розетках має стати 230 вольт. Про таке рішення повідомила Національна комісія, яка регулює енергетику та комунальні послуги.
На перший погляд, новина звучить тривожно – раптом доведеться міняти техніку чи платити більше? Але влада запевняє: нічого страшного не станеться.
"Платити українцям більше – не треба буде", – заспокоїв народний депутат від "Слуги народу" Сергій Нагорняк в ефірі "КИЇВ24". За його словами, перехід на нові стандарти хоч і буде складним, але на тарифи це не вплине.
Чому взагалі вирішили змінити стандарт?
Насправді 230 вольт – це норма для більшості країн Європи. Перехід на нове значення потрібен, щоб уніфікувати стандарти, полегшити постачання обладнання та модернізувати мережу. Плюс, теоретично, це має покращити якість електропостачання.
Але на практиці все не так швидко. Як уточнив Нагорняк, наразі все це більше на папері. В "Укренерго" ще не дали своїх роз'яснень, а енергомережі в Україні, м'яко кажучи, далеко не нові.
"Щоб надати якісну напругу для споживачів, потрібно проводити величезну кількість робіт, щоб навантаження було рівномірним по кожній лінії", – пояснив депутат.
Тобто зміни відбуватимуться поступово. Ваша техніка точно не згорить через переход на 230 вольт – сучасні пристрої легко переносять напругу від 220 до 240 вольт. Але якщо будинок підключений до нестабільної лінії, перепади були і будуть, незалежно від цифр у стандартах.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...