• Головна
  • СБУ зірвала удар по АЕС у сусідній з Тернопільщиною області: затримано агента ГРУ з GPS-маячком
12:15, 13 травня

СБУ зірвала удар по АЕС у сусідній з Тернопільщиною області: затримано агента ГРУ з GPS-маячком

СБУ зірвала удар по АЕС у сусідній з Тернопільщиною області: затримано агента ГРУ з GPS-маячком

СБУ затримала чергового зрадника України. Так, агент ГРУ РФ готував "GPS-маячок" для російського удару по лініях електропередач Рівненської АЕС.

Про це повідомляє СБУ.

За даними слідства, фігурант мав навести російські дрони на високовольтні лінії, що зʼєднують Рівненську атомну електростанцію з енергооб’єктами Київщини. Щоб скоригувати удар, агент намагався встановити GPS-трекер на одну з опор магістральних ЛЕП. За сигналом «маячка» окупанти планували спрямувати "Шахед",, щоб знеструмити столичну агломерацію.

Російським агентом виявився колишній працівник Рівненської АЕС. Ще до початку повномасштабної війни чоловік звільнився з режимного об’єкта. Утім, навесні 2025 року на його месенджер вийшов «зв’язковий» воєнної розвідки РФ з Підмосков’я і запропонував співпрацю в обмін на гроші. Після вербування агент отримав від російської спецслужби детальну інструкцію для виконання ворожого завдання.

“Щоб непомітно підійти до опори ЛЕП і встановити на ній GPS-трекер, агент попередньо розвідав локації підрозділів українських військ, які охороняють місцеву АЕС. Після цього він приховано пробирався до «цілі» через відкриту місцевість, а добравшись — намагався активувати трекінговий модуль. У цей момент його затримали контррозвідники СБУ”, — зазначається у повідомленні.

На місці події у затриманого вилучено мобільний телефон, який він використовував для контактів з російським ГРУ.

Слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за ч. 2 ст. 113 Кримінального кодексу України (диверсія, вчинена в умовах воєнного стану).

Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#зловмисник #варта #сбу #готував #удари #рівненська #аес #пілозра

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
"З 1 липня ТЦК шукатиме усюди 4 категорії чоловіків, їх терміново мобілізують у першу чергу": мобілізація та повістки
"Злива і люта гроза сунуть в Україну на тлі несамовитої спеки, дощ литиме на авто майже всюди": куди пре навіжена негода?
Двох проросійських попів на Тернопільщині забрали працівники ТЦК: що тепер придумав їх колега (ФОТО)
"Дощ і потужна гроза вдарять прямо завтра в областях України, жахлива спека накриє цілі регіони": куди суне злива і негода?
Оголошення
live comments feed...