
15:41, Вчора
Термінова мобілізація осіб з 4-рьох категорій, ТЦК призве їх першочергово з 1 червня: названо вік і ознаки, повістки накриють

В Україні мобілізація триває в повному обсязі: журналісти з'ясували, кого мобілізують насамперед і що важливо знати про призов.
Зі скількох років мобілізація в Україні
Як інформує "УНІАН", за чинним законодавством, мобілізація охоплює чоловіків від 25 до 60 років. Однак найохочіше в армію беруть більш молодих українців. Найбільше приділяють увагу тим, хто не досяг п'ятдесятирічного рубежу.
Мобілізація до 50 років дає змогу охопити найбільш придатних до військової служби, хоча й тих, хто старший, можуть призвати. Існують внутрішні рекомендації відправляти їх служити логістами, водіями, тиловими спеціалістами. Це пов'язано з тим, що особи, старші за 50, близькі до граничного віку.
Водночас чоловіки віком до 30 років вважаються фізично більш підготовленими, тож саме вони належать до тих, кого мобілізують насамперед. У них не так багато обмежень щодо здоров'я, що робить їхній призов більш пріоритетним.
Варто додати, що військовозобов'язаними є чоловіки від 18 років. Щоб стимулювати їх піти служити за власним бажанням, в Україні запровадили програму річних контрактів "18-24". Вона дає змогу охопити ту категорію чоловіків, які вже військовозобов'язані, але ще не підлягають мобілізації.
За свою службу вони отримують один мільйон гривень. Його виплачують частинами: під час укладення контракту, після завершення навчання і зарахування до частини, а половину, що залишилася, - коли закінчиться термін служби.
Крім того, вони можуть розраховувати на безоплатне навчання в університеті, пільги на оплату комуналки, безоплатний проїзд, право на виїзд з України після контракту, безвідсоткову іпотеку, медзабезпечення. Також вони самі обирають, де пройти ВЛК, за якою спеціальністю і в якій частині служити.
Кого зараз можуть мобілізувати
Розібравшись із віковими рамками, перейдемо до інших нюансів. Мобілізація 2025 охоплює широкі категорії громадян. Насамперед призивають:
осіб із бойовим досвідом;
тих, хто пройшов службу або військову кафедру;
людей із військово-обліковою спеціальністю;
добровольців, які виявили бажання служити.
Також призивають тих, хто раніше мав відстрочку, але більше не входить до винятків за станом здоров'я або сімейними обставинами. Загальна мобілізація, яка охоплювала б усіх громадян, в Україні не проводиться.
Окремо зупинимося на тому, на який термін забирають за мобілізацією. Час служби в цьому випадку не обмежений фіксованою датою. Це залежить від тривалості воєнного стану. Військовозобов'язані служать до закінчення дії воєнного стану, якщо немає іншого розпорядження. У квітні його продовжили до 6 серпня.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
18:18, 28 листопада 2024 р.
live comments feed...