• Головна
  • На Тернопільщині батьки психічно хворих планують перекрити дороги та залізницю
17:00, 10 жовтня 2013 р.

На Тернопільщині батьки психічно хворих планують перекрити дороги та залізницю

Без грошей на лікування в нашій області залишились інваліди з психічними розладами. Соціальну допомогу від держави, а це 1147 гривень, їх сім'ї перестали отримувати у липні цього року. Змучені та зневірені люди вимагають справедливості.

Чому зупинились соціальні виплати і коли їх відновлять - дізнавалась наша знімальна групаБез надії сподіваюсь... Ці слова стосуються кожної з цих жінок. Кожна з них залишила вдома психічно хворого сина, доньку чи когось із рідних. Вже третій місяць поспіль ці люди не отримують призначеної їм державної матеріальної допомоги, передає tv4

Галина Кузяк, доглядає за хворою дочкою: "В мене дуже важко хвора дитина. Хвороба Дауна. Вона раніше була трошки інакша, а зараз їй вже 29-й рік і вона лежить постійно. Впісюється, їй памперси постійно треба. Та всього, обхід повний. От так погодувала і відірвалася трохи. Нема навіть мені кому доглянути її".

Не прийти на зустріч жінка просто не могла. Тут її розуміють усі. Бо в кожного вдома така ж біда - психічно хворі рідні люди. Для догляду за такими інвалідами цьогоріч почали отримувати гроші. Проте і ті три місяці тому перестали виплачувати.

Любов Паланиця, доглядає за хворою мамою: "1147 допомоги отримували. Президент дуже добре дав. І вже легше було ходити за тими дітьми, внуками. Бо то неможливо на ті пенсії прожити. І ті ліки, і те все".

Наталія Велещук, доглядає за хворою дитиною: "До липня місяця ми отримували допомогу на догляд за цією психічною дитиною. Але від липня ця допомога нам не виплачується. Також звертаємось в лікарню за таблетками, нічого нам не видають за безкоштовними рецептами".

Куди тільки не звертались люди зі своєю проблемою. Пані Люба додзвонилась у міністерство.

Любов Паланиця, доглядає за хворою мамою: "Відповіла жінка, але вона дуже просила не казати, що вона піднімала трубку.... Сказала, що виділено гроші. Це з міністерства політики соцзахисту. До цього часу мені відповіді нема. А вона сказала, що виділені гроші на всі області. А ваше казначейство заблоковує".

Галина Кузяк, доглядає за хворою дочкою: "Дочка моя в Ходорові живе, в чоловіка. І вона випадково зустріла жіночку з таким хлопчиком і запитала її: "Ви отримуєте гроші на дитину, бо моя мама має таку саму сестричку?". А та каже, що оформила на сина і получає, тисячу сто з чимось получає".

Чому ці люди перестали отримувати соціальну допомогу, нам у телефонній розмові пояснила начальник міського управління соціальної політики. Проблема, каже Марія Чашка, стосується не лише Тернополя чи області. Вона - всеукраїнська.

Марія Чашка, начальник управління соціальної політики Тернопільської міськради: "Проблема з виплатою цих коштів пов'язана з тим, що кошти не надходять нам з державного бюджету.... Виплачено вже майже 1,5 мільйони гривень такої соціальної допомоги, проте станом на сьогодні є вже майже 800 тисяч заборгованості по таких виплатах".

На цьогорічні виплати треба ще близько 2 мільйонів гривень, каже Марія Чашка. Про це і міські і обласні чиновники не раз повідомляли у Міністерство соціальної політики та Кабінет міністрів України. Проте грошей так і не отримали. Шукати інше джерело фінансування не мають права.

Марія Чашка, начальник управління соціальної політики Тернопільської міськради: "На це ми не можемо шукати гроші самі, тому що це державна соціальна допомога, яка виплачується з державного бюджету і будь-яке інше фінансування є неможливим. Це було б порушенням бюджетного законодавства".

Не знають, де взяти грошей на життя та лікування і батьки хворих дітей. Як і те, як пояснити дітям, чому нема за що купити найнеобхідніше.

Орися Томчук, доглядає за хворим сином: "Та дитина обездолена, нещасна, кричить до мене: "Гап, гап". І я вже включаю газ.... За газ йде в мене більше 700-800 грн. Дитина хоче тепла, а що я можу зробити. Кашляє він весь час. Ну, слаба дитина, потребує. Зараз такий перелом, йому ручку відіймає, ножку, треба натирання. Одне натирання тюбик 50 грн. А йому на 2 дні натирання вистачає".

Боротися за життя та здоров'я своїх рідних люди налаштовані до кінця. Сьогодні вирішили писати скаргу у прокуратуру і вимагати пояснення у казначейства. Далі готові на кардинальніші дії.

Наталія Велещук, доглядає за хворою дитиною: "Ми будемо звертатися всюди, до президента, робити якісь акції, перекривати дороги, поїзди перекривати. А що робити з нашими дітьми? Ну як жити?"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...