• Головна
  • "З ока українки витягли 11-сантиметрового паразита": вигляд істоти налякає кожного, підстерігає людей у цих місцях (ФОТО)
17:57, 10 липня

"З ока українки витягли 11-сантиметрового паразита": вигляд істоти налякає кожного, підстерігає людей у цих місцях (ФОТО)

"З ока українки витягли 11-сантиметрового паразита": вигляд істоти налякає кожного, підстерігає людей у цих місцях (ФОТО)

У сусідній з Тернопільщиною Рівненській області медики видалили з ока 52-річної пацієнтки глист Dirofilaria repens. 11-сантиметровий паразита лікарі-офтальмологи знайшли у верхній повіці правого ока жінки.

Як інформує "OBOZ", про це розповіли у пресцентрі Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб. Зазначається, що це четвертий з початку року випадок дирофіляріозу на Рівненщині.

За словами медиків, жінка скаржилася на загальну слабкість, головний біль, біль та набряки, які мігрували у ділянці правої щоки, лоба і під очним яблуком. Після огляду та госпіталізації пацієнтку прооперували та з’ясували, що причиною нездужання було паразитування під шкірою глиста Dirofilaria repens.

Скаржилася на слабкість і набряки: на Рівненщині з ока у жінки дістали 11-сантиметрового гельмінта. Фото

Скаржилася на слабкість і набряки: на Рівненщині з ока у жінки дістали 11-сантиметрового гельмінта. Фото

Нині пацієнтка почувається задовільно, в осередку захворювання розпочато комплексне епідеміологічне та епізоотологічне розслідування.

У медзакладі нагадали, що джерелом захворювання на підшкірний дирофіляріоз є собаки, коти та дикі м’ясоїдні тварини, від яких інвазія передається не безпосередньо, а через специфічних переносників, здебільшого кровосисних комарів. Також це можуть бути кровосисні мошки, ґедзі та кліщі.

Українців закликали вчасно проводити профілактичні заходи з дегельмінтизації тварин.

"Окреме хвилювання викликають безпритульні тварини, адже такі заходи їм проводяться одноразово при відловах для стерилізації, або ж не здійснюються взагалі, що суттєво впливає на зростання епізоотії серед тварин", – зазначили у медичному закладі.

Там додали, що важливим засобом профілактування підшкірного дирофіляріозу серед людей є захист від укусів кровосисних членистоногих. Передача цього захворювання на Рівненщині була підтверджена.

"Кожному з нас слід обов’язково застосовувати репеленти для їх відлякування при перебуванні на природі, а також захищати свої оселі за допомогою протимоскітних сіток на вікнах і дверях, не зайвим буде подбати про електрофумігатори, особливо у теплий період року", – зазначили медики.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Паразит #око #лікарі
Останні новини
ТОП новини
"ТЦК опиниться з перевірками у закладах, аби знайти 2 категорії чоловіків": їх чекають повістки і мобілізація до осені
"В Україні несамовита негода та потужна гроза вперіщать прямо завтра, вдарить аномальна температура": пре дощ і злива
"Пенсії радикально перерахують, в Україні наближається сюрприз для літніх": коли чекати на зростання і збільшення?
Це не Дубай - це Тернопіль: центральними вулицями катається жовтий Urus за ціною квартири в Києві (ВІДЕО)
Оголошення
live comments feed...