У Тернополі пенсіонер вистрибнув з дев’ятиповерхівки і загинув миттєво

Якщо потрапили у скруту і не можете розповісти про свої проблеми рідним, варто шукати допомоги у спеціалістів чи бодай подзвонити за "телефоном довіри" до психологів.

Пенсіонер вистрибнув з вікна своєї квартири, розташованої на 8-му поверсі дев’ятиповерхівки на вул. Морозенка. Літній чоловік від отриманих травм загинув миттєво. Це трапилось 10 жовтня, близько 21.00.

Два суїциди за добу

У сусідній кімнаті в час, коли дідусь звів рахунки з життям, були його онуки. Двоє підлітків навіть не зауважили, що трапилось. Звістку про смерть дідуся їм принесли правоохоронці, які приїхали за викликом очевидців трагедії.

 62-річний пенсіонер проживав в одній квартирі з донькою, зятем та двома онуками, - повідомили у секторі зв’язків з громадськістю обласної міліції. – Родичі після трагедії розповідали, що на початку цього року померли пенсіонерові батьки. Після цього чоловік замкнувся у собі, - пише 20 хвилин.

Того ж дня намагався покінчити із життям житель одного з сіл на Лановеччині. Однак чоловіка встигли врятувати та доправили до лікарні.

Найчастіше причинами суїцидів стають негаразди з близькими, чи проблеми, які людина не може вирішити самотужки, кажуть психологи. Схильні до самогубств також люди, які гостро відчувають самотність, а також жертви фізичного, психологічного, сексуального насильства чи ті, хто має фінансові проблеми.

Вихід є – треба виговоритися

 У період труднощів і "чорних смуг" ми часто стикаємося з непорозумінням із близькими людьми, - йдеться на сайті http://dovira.info. - Ми не знаходимо в собі сил розповісти про свої переживання іншим, оскільки нам здається, що у цей момент ніхто не здатний нас почути і зрозуміти. Внутрішній біль такий сильний, а відповідей на питання немає.

Вихід є завжди, запевняють психологи. Він може полягати в тому, що людині потрібно просто комусь довіритися, розповісти про свою проблему. Інколи під час такої розмови людина сама знаходить рішення. Для цього їй потрібний співрозмовник, який всього лише вислухає і не засудить.

Також нерідко зводять рахунки з життям підлітки. Причина утаких випадках – нещасне кохання.

Коментар

Наталія ГРИЦЬКО, начальник відділу методичного забезпечення соціальної роботи обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді:

- Для молодого віку більш характерне почуття закоханості, а не кохання. Це не такий тривалий і глибокий процес емоційного переживання. Та молодій людині, з якою це трапилось уперше, здається, що в цьому почутті і стані — весь світ. І вона думає, що нічого кращого і глибшого вже бути не може.

Є люди, які по-різному реагують на цей стан. Одні приваблюють увагу оточуючих до свого стану та перебігу емоцій. Інші тримають усе в собі і мовчки страждають. Складніше, звичайно, із замкнутими. Однак найближчі люди — батьки — мали б побачити, що з дитиною коїться щось не те. Найголовніша причина подібних ситуацій — це те, що дитина не знайшла підтримки в своєму оточенні.

Однак трапляється, коли діти не можуть поділитися проблемою ані з батьками, ані з друзями. Часом поспілкуватись зі сторонньою людиною, яка тебе не знає, простіше. Саме для виходу з кризових ситуацій у нашій області працюють телефони довіри.

Довідка

Екстрена психологічна допомога/телефони довіри:

Тернопільський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді — (0532) 43-31-00.

Борщівський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді — (03541) 2-14-66.

Чортківський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді — (03552) 2-05-66.

За інф. відділу методичного забезпечення соціальної роботи обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі