• Головна
  • "Загроза посухи і нестерпні тропічні повітряні маси": у серпні в Україні почнеться жахлива погода
17:41, Вчора

"Загроза посухи і нестерпні тропічні повітряні маси": у серпні в Україні почнеться жахлива погода

"Загроза посухи і нестерпні тропічні повітряні маси": у серпні в Україні почнеться жахлива погода

У серпні більшість земель України опиняться під дією несамовитої спеки: перша половина місяця особливо приголомшить усіх температурою, хоча й без фантастичних рекордів.

Як інформує "OBOZ", саме в останній місяць літа в Україні зазвичай спостерігається панування тропічних і субтропічних повітряних мас, що мають пустельне походження. Такий прогноз на сайті meteoprog.com зробив синоптик Ігор Кібальчич.

"У серпні спекотна погода передбачається на більшій частині території України, особливо в першій половині місяця. У цей період зазвичай спостерігаються місцеві синоптичні процеси та панування тропічних і субтропічних повітряних мас, що мають пустельне походження (із північних районів Африки або Середньої Азії). Тому температурний фон, з великою ймовірністю, перевищуватиме норму на 2,0-2,5 °С. Втім рекордів спеки, подібних до тих, що фіксувалися торік, наразі не передбачається. Кількість опадів буде традиційно меншою за норму, особливо на Лівобережжі, де існують ризики розвитку тривалої посухи", – зазначив Кібальчич.

Рекордної спеки у серпні синоптик не очікує. Він зазначає, що опади розподілятимуться територією нерівномірно, місцями фіксуватимуться сильні зливи, а загалом літній сезон відзначиться підвищеною грозовою діяльністю та частішими випадками небезпечних і стихійних погодних явищ конвективного походження.

"Особливу увагу слід приділити також пожежній небезпеці, рівень якої очікується високим у другій половині літа. На фоні продовження бойових дій ризики виникнення додаткових осередків займань в екосистемах, на жаль, суттєво підвищуються з урахуванням очікуваних погодних умов", – додав Кібальчич.

Водночас він наголосив, що, прогнозуючи погоду із завчасністю більше місяця (а свій прогноз синоптик робив ще до початку літа), можна більш-менш впевнено говорити лише про тенденції температурного режиму, кількості опадів та приблизний розподіл атмосферного тиску. Тому їхня достовірність зазвичай становить не більше 60-65%, що є суттєво нижчою, ніж у декадних або місячних прогнозах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Гроза #дощ #град #злива #погода #спека
Останні новини
Оголошення
live comments feed...