• Головна
  • Блаженніший Святослав долучився до спецпогашення унікальних марок
12:44, Сьогодні

Блаженніший Святослав долучився до спецпогашення унікальних марок

Блаженніший Святослав долучився до спецпогашення унікальних марок

Під час Всеукраїнської прощі в Марійському духовному центрі «Зарваниця», 19 липня, відбулося спецпогашення поштової марки, приуроченої пам’яті предстоятеля УГКЦ Андрея Шептицького, та презентація перевиданого послання митрополита «Як будувати Рідну Хату».

У Зарваниці представили і погасили першу марку із серії з дев’яти марок, присвячених Андреєві Шептицькому. На цій марці зображено Собор Зарваницької Матері Божої, дзвіницю, каплицю та інші будівлі духовного комплексу. Блаженніший Патріарх Святослав (Шевчук), Апостольський нунцій Вісвальдас Кульбокас, Архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський, владика Теодор (Мартинюк), отець-митрат Андрій (Іван) Говера, представник громадського руху «Зарваницька ініціатива» Володимир Болєщук та подружжя митців Олег і Наталія Кіналі погасили марку штемпелем із надписом «160 років від народження митрополита Андрея Шептицького».

Блаженніший Патріарх Святослав наголосив на важливості збереження спадщини подвижника УГКЦ Андрея Шептицького та популяризації її серед сучасників.

«Послання митрополита «Як будувати Рідну Хату» є особливо актуальним у теперішній нелегкий час. З одного боку, наш народ відстоює право на існування у війні з ворогом, який бажає знищити українську націю як таку, а з іншого — це є час, коли будується модель нової України, у якій не може забракнути голосу християн. Думки владики Андрея на цій дорозі є для нас провідними, адже вони є випробувані його гірким життєвим досвідом», — зазначив про книгу владика Теодор.

Про ідею створення серії марок розповів ініціатор проєкту — отець-митрат Андрій (Іван) Говера. Упродовж цього року буде погашено також інші вісім марок в історичних місцях, які пов’язані з постаттю митрополита Андрея Шептицького. У день народження митрополита, 29 липня, погасять марку в Архикатедральному соборі Святого Юра та Музеї Митрополита Андрея Шептицького у Львові, а також у рідному селі митрополита — в церкві-музеї Шептицьких у Прибличах. Спецпогашення ювілейних марок відбудеться також у Музеї преподобного Андрея Шептицького в Теребовлі, в Монастирі отців Василіян Воздвиження Чесного Хреста Господнього, у церкві Пресвятої Трійці в Бережанах, в Управлінні Тернопільсько-Зборівської архиєпархії та в скаутській організації «Пласт».

«Вшановуючи велику постать Андрея Шептицького, надзвичайно цінно, що вдалося втілити такий проєкт із вшанування митрополита. Світ побачили дев’ять тематичних марок і конвертів із описом місць, пов’язаних із митрополитом. Художники Наталія та Олег Кіналі професійно виконали їх, сповнивши глибокого змісту. Окрім того, ми створили листівку із зображенням митрополита Андрея Шептицького, яке виконав тернопільський художник Ігор Зілінко. Ці листівки будуть поміщені в кожен конверт. Очевидно, що ідея без фінансової підтримки так і залишилася б ідеєю, тому завдячуємо пану Володимиру Болєщуку, який впродовж багатьох років підтримує ініціативи нашої церкви. Долучився фундатор і до перевидання праці «Як будувати Рідну Хату». Ця книга буде популяризована серед духовенства, молоді, серед державних мужів і загалом серед свідомих українців — щоб втілювати ідеї митрополита в життя», — сказав отець Андрій (Іван) Говера.

Спільно із громадським рухом «Зарваницька ініціатива» Володимир Болєщук уже втретє перевидає послання митрополита «Як будувати Рідну Хату». У 2011 та 2015 роках книга була видана в іншому форматі, цьогоріч — з твердою палітуркою, з передмовою владики Теодора. Творчо долучився до видання книги журналіст Тарас Савчук.

«Андрей Шептицький пережив кілька тоталітарних режимів, але попри всі випробування, залишався моральним орієнтиром у найважчі часи для України. Митрополит не зламався ні під одним із режимів, завжди говорив правду, залишив після себе спадщину, яка надихає українців у боротьбі за незалежність. Послання «Як будувати Рідну Хату» актуальне сьогодні так само, як і сто років тому. У час війни, болю, відбудови, слова митрополита мають силу підтримати та об’єднати. Вони є відлунням голосу, що звертається до нас крізь роки. Живим листом сучасникам, написаним серцем великого провідника. «Рідна Хата не повстане, якщо не буде українського моноліту, коли українці не зможуть, обходячи всі різниці, які їх ділять, завести між собою якнайбільшу єдність. Тієї єдності Україні треба, а та потреба накладає на нас усіх обов’язок і від сповнення того обов’язку залежить майбутнє Батьківщини», — зазначив Володимир Болєщук.

Діяльність Митрополита стала основою для відродження всього українського в умовах історичних викликів.

«Щоб відтворити маловідому для українців постать Андрея Шептицького, ми з дружиною Наталею відвідали родинне село Шептицьких Прилбичі. Хотілося доторкнутися до землі, звідки коріння патріарха. У Прилбичах я відчув, звідки митрополит черпав ту велику силу і велич, — розповів художник Олег Кіналь. — За каплицею відкривається мальовничий рівнинний краєвид, який надихає і спонукає до думок і дій. Вочевидь, він милувався ним в дитинстві і надихався. Звідти у нього любов і жертовність для України. Надіюся, що з приходом нового Папи Римського буде звернено належну увагу до постаті митрополита Андрея Шептицького і його канонізують».

Андрей Шептицький був одним з найвидатніших провідників української церкви й національного руху першої половини ХХ століття, символом національної свідомості, духовним лідером і патріотом, який піклувався не тільки про церкву, а й про освіту та культуру.

Цьогорічна проща у Зарваниці приурочена Ювілейному року надії, 25-ій річниці освячення малої базиліки Зарваницької Матері Божої, 30-тиліттю Всеукраїнських прощ і 160-ій річниці від дня народження митрополита Андрея Шептицького. Тернопільською обласною радою 2025-ий рік проголошено на Тернопільщині Роком митрополита Андрея Шептицького.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Святослав #проща в Зарваницю #погашення марки Шептицького в Тернополі

Коментарі

Оголошення
live comments feed...