• Головна
  • В Україні зафіксовано випадок страшної та екзотичної хвороби, гарячка і біль можуть призвести до смерті: як не заразитися?
13:49, Сьогодні

В Україні зафіксовано випадок страшної та екзотичної хвороби, гарячка і біль можуть призвести до смерті: як не заразитися?

В Україні зафіксовано випадок страшної та екзотичної хвороби, гарячка і біль можуть призвести до смерті: як не заразитися?

У сусідній з Тернопільщині зафіксували випадок тропічної малярії. Заражена жінка повернулася до Рівного із Індії. Недуга проявилася через два тижні після завершення поїздки. Наразі українка госпіталізована.

Як інформує "РадіоТрек", ознаками хвороби, яка може спричинити смерть, є гарячка і головний біль. У таких випадках необхідно якнайшвидше звернутися до лікаря, аби розпочати лікування.

Малярія — небезпечне для життя захворювання, що передається через укуси комарів. Недуга поширена у 91 країні світу, переважно це Африка, Азія, Південна та Північна Америка. В Україні передавання малярії комарами не відбувається і наразі всі зареєстровані випадки інфікування — завезені.

Симптоми малярії з’являються через 10–15 днів після укусу інфікованого комара. Перші ознаки — гарячка, головний біль — можуть проявлятися слабко, що ускладнює виявлення недуги.

Якщо під час подорожі чи протягом року після повернення із країни, де поширена малярія, у вас виникли симптоми грипу чи підвищилася температура, негайно зверніться до лікаря і повідомте про історію своїх поїздок.

Лікування слід розпочати протягом перших 24 годин після появи симптомів, інакше малярія може розвинутися у серйозне захворювання і закінчитися смертю. Якщо ризик інфікування у країні високий, варто заздалегідь купити ліки проти малярії і носити їх із собою.

У дітей із важкою малярією часто розвиваються тяжка анемія, дихальна недостатність чи церебральна малярія. У дорослих часто відбувається ураження кількох органів.

Дізнайтеся, чи у країні, куди ви плануєте поїздку, відбувається передавання малярії. Якщо так — обов’язково подбайте про захист від цього захворювання. Зазвичай це — уникнення укусів комарів (одяг, який прикриває тіло, репеленти), антимоскітні сітки та хіміопрофілактика (медикаменти, що допоможуть запобігти захворюванню).

Проконсультуйтеся зі своїм лікарем щодо хіміопрофілактики — вона залежить від країни, куди ви подорожуєте, і її потрібно розпочати за кілька тижнів до поїздки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Хвороба #інфекція #лікарі #вірус #малярія
Останні новини
Оголошення
live comments feed...