• Головна
  • Бюджетники Тернопільщини мають всі шанси не отримати зарплату за листопад та грудень
17:30, 17 жовтня 2013 р.

Бюджетники Тернопільщини мають всі шанси не отримати зарплату за листопад та грудень

Алярмову прес-конференцію скликала сьогодні прес-служба облдержадміністрації. Інформація про готовність Валентина Хоптяна зустрітися з журналістами з’явилась за 45 хвилин до самого заходу.

Медійники були переконані, що Хоптян вирішив ініціювати розпуск облради і спішить повідомити про це, або ж досягнуто консенсусу між політичними силами і вже невдовзі відбудеться  сесія облради.

Натомість голова області півтора години переливав з пустого в порожнє, зачитавши під кінець свою заяву, в якій закликав місцевих політиків відкинути власні амбіції і прийти на сесію.

Чому він не зустрівся з керівниками обласних організацій партій та керівниками фракцій в облраді і не домовився з ними про конкретний день проведення сесії, а вдався до заочного звернення-заклику Хоптян пояснити не зміг.

Лиш пообіцяв «контролювати процес» і «докладати зусиль».

«Буде відновлено фінансування ТВК, бо там треба привести документи в порядок, перевірити всіх пофамільно. Це має бути завірено архівом, інакше можна людей підставити. Також гарантую безпеку роботи членів ТВК, щоб ніхто в них не пікетував під вікнами з прапорами, щоб не було жодного тиску», – сказав Валентин Хоптян.

Він також пообіцяв забезпечити присутність членів Партії регіонів на засіданні ТВК, для того, щоб ввести нових депутатів облради.

Однак коли саме відбудеться це засідання або коли відбудеться сесія сказати не зміг.

Виглядає, що після ради регіонів у Києві Валентин Хоптян вирішив проявити видимість хоч якоїсь діяльності для того, щоб облрада запрацювала і таки прийняла бюджет.

Адже в області насуваються серйозні проблеми – бракує 57 млн грн. на зарплати бюджетникам. Люди можуть лишитися без зарплати за листопад та грудень.

Навіть якщо ці кошти виділять з держбюджету, їх все одно треба розподілити між районами сесійним рішенням.

«В іншому випадку доведеться вносити поправки до закону «Про бюджетний кодекс України». Я розумію, що на сесії стоятиме і питання виборів голови обласної ради. Але закликаю усіх відкласти політичні амбіції і прийняти бюджет», – сказав голова ОДА.

Водночас він запевнив, що попри бездіяльність облради не ініціюватиме її перевиборів.

«Є внесений законопроект Василем Деревляним, який передбачає розпуск облради та перевибори, але Верховна Рада його не розглядає, на порядку денному це питання не стоїть. Напевно, рішення прийматимуть одночасно із виборами до Київради. Чи буде це весною наступного року, чи літом наразі не можу сказати», – окреслив ситуацію Валентин Хоптян.

Очевидно, владі невигідно влаштовувати перевибори зважаючи на низький рейтинг в області. До того ж, не особливо є сенс влаштовувати перевибори, якщо повноваження Тернопільської облради і так невдовзі завершуються – у березні 2014 року. Пришвидшувати вибори на київських пагорбах особливого сенсу не бачать.

Тим часом голова обласної ТВК Микола Крук після прес-конференції зазначив, що не надто вірить у те, що засідання ТВК відбудеться найближчим часом.

А отже сподіватися на те, що звернення Хоптяна якось вплине на негайне відновлення роботи облради, теж не доводиться.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...