• Головна
  • Тернопільські комунальники готуються до зими: відремонтували покрівлі та запасаються посипними матеріалами
20:30, 17 жовтня 2013 р.

Тернопільські комунальники готуються до зими: відремонтували покрівлі та запасаються посипними матеріалами

До зими готові. Підприємства, які обслуговують житловий фонд Тернополя, вже запасаються посипними матеріалами. А от техніку, хоча б частину, на відміну від попередніх років років, мусять мати власну. Комунальники кажуть, засвоїли минулорічні уроки і сподіваються, що погода дозволить зробити все необхідне.

Перший сніг на початку жовтня нагадав тернополянам - справа йде не до літа. А от чиновники про снігопади думають вже давно. До 1 вересня підприємства, які обслуговують житловий фонд міста, а таких 13, отримали чітке завдання: або купують власну техніку, або більше не обслуговують будинки. Можуть і орендувати транспорт, як торік, але свій мусять мати. Тому на кожних будинків 30 - тракторець з навісним обладнанням тепер напоготові. Разом з технікою чекають свого часу посипні матеріали. Клопочуться комунальники і про те, аби тернополянам не текло і не задувало, передає TV4.

Ганна Муца, заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міської ради: "Підприємствами, які обслуговують житловий фонд, виконано ремонт 26 тисяч покрівлі м'якої. Це проблемно, м'яка покрівля в основному потребує капітального ремонту. Але бюджет обмежений. За 2,6 мільйона зроблено 20 покрівель капітально. А всі інші поточним ремонтом ЖЕКи. І десь 1200 метрів міжпанельних швів".

А от вхідні двері в під'їзд - це головний біль його мешканців. Хочете - з домофоном, хочете - з кодовим замком чи навіть броньовані, але за ваші гроші.

Ганна Муца, заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міської ради: "Заміна дверей існуючих на іншого типу, чи залізних, чи з домофоном, чи з кодовим замком, це є виключно капітальні вкладення. Підприємства, які обслуговують житловий фонд, в тарифі не мають передбачених коштів на цю заміну. Ця заміна проводилась років 8 назад, тоді були так звані депутатські кошти. І виділялися на заміну дверей. Тоді було замінено 60% дверей. На сьогодні таких коштів немає".

У бюджеті на 2014-й рік обіцяють згадати і про дашки над входами у під'їзди, принаймі про найбільш критичні. Хоча і цьогоріч, каже Ганна Муца, відремонтували багато. Усе зроблене чиновники перевіряють. І не лише на око, про скарги питають мешканців. Для цього і в аварійну службу 1580 залучили більше волонтерів. Обіцяють врахувати і минулорічні промахи. Чи не основний урок - розчищати сніг заважають неправильно припарковані автомобілі. На них вже полює евакуатор. Тому, запевняють комунальники, загалом до перших снігопадів вони готові.

Ганна Муца, заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міської ради: "Якщо в жовтні, то ми ще більше готові, ніж взимі, бо температурний режим дозволить снігу швидко танути".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...