12:30, 18 жовтня 2013 р.
В Італії українські заробітчани вже ріжуть собі вени
Через безчинства італійської поліції один з українських перевізників порізав собі вени.
Про це телеканалу Інтер розповів колишній тернополянин, нині – голова Християнського товариства Українців в Італії Олесь Городецький.
Інна Білецька, кореспондент:
- Вони залишають будинки дітей і все, що їм дорого. Вони їдуть в чужі країни, не знаючи ні мов, ні звичаїв . Їдуть - щоб вижити. Вони готові на брудну роботу і не найвищі зарплати. Тільки за найскромнішими підрахунками, за кордоном заробляють на хліб з маслом більше двох мільйонів українців. Кажуть, неофіційна статистика просто лякає. З Західної України поїхав кожен десятий.
Ось такі мікроавтобуси - в народі бусики - головна зв'язок з батьківщиною для півмільйона українських заробітчан в Італії. Марія Глущенко п'ять років тому залишила вдома дочка -інваліда та онуку.
Марія Глущенко, трудовий мігрант :
- Приїжджає, посилки готові забирає з дом , плату бере людську , бо якби ми через пошту вісили, то було би набагато дорожче.
Але італійська поліція влаштувала на українські намиста справжнє полювання. Це відео одного з українських водіїв. Поліцейські вимагають з нього штраф - 4130 євро.
Микола Павучак , водій мікроавтобуса :
- Виписав штраф, забравши документи, забравши буса и всьо. Мене нахабно просто вигрузили на дорозі сидів на передачах чотири години.
Ігор Гнатко, водій мікроавтоуса :
- Позбирали з людей 4212 євро. Запитую, за що ви мені даєте штраф, він каже - за ліцензію, я кажу - альо ліцензії на машини до 3,5 тон не існує в Європі.
Таких протоколів італійська поліція виписала вже понад півтисячі. І так ризикують всі українські перевізники в Італії.
Олесь Городецький , голова Християнського товариства Українців в Італії:
- У нас булу розмова з начальником транспорту в Мінстрансі, і він нам підтвердив, що всі ліцензії стосуються лише великих перевізників.
Товариство українців в Італії звернулося до Національного офіс боротьби з расовою дискримінацією при Раді міністрів Італії. Там відкрили провадження проти дій місцевої поліції і чиновників. Оскільки румунів, болгар і поляків, що працюють без ліцензії, поліція не штрафує.
Наш Мінтранс може вирішити проблему, кажуть перевізники. Для цього достатньо внести лише один пункт в угоду про перевезення. Чому цього досі не зробили - ми запитали у Міністерства. Там поки мовчать. А ситуація загострюється.
Олесь Городецький, голова Християнсько суспільства Українців в Італії:
- Одна людина навіть порізала собі вени, бо нічого не могла зробити , в неї забирали її майно .
Перевізники готують Мінтрансу свою відповідь - акції протесту. Чиновники , які регулярно отримують бюджетні гроші, повинні вирішувати проблеми своїх громадян.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:30
Вчора
ТОП новини
Оголошення
00:50, Сьогодні
11:10, Вчора
13:38, 5 вересня
live comments feed...