• Головна
  • Національний технічний університет імені Пулюя – найкрутіший на Тернопільщині та четвертий в Західній Україні!
15:50, 15 лютого 2011 р.

Національний технічний університет імені Пулюя – найкрутіший на Тернопільщині та четвертий в Західній Україні!

Тернопіль – місто студентів. Тут навчається понад 30 тисяч спудеїв. Проте,  у якому навчальному закладі «гризти» граніт науки, виявляється, є велика різниця.

Днями, оприлюднено рейтинг університетів всього світу. Критерій оцінювання – представлення університету у всесвітній мережі Інтернет у різноманітних галузях: освітній, науковій, публікації науковців, студентів та багато іншого.

До переліку ввійшло 12 тисяч навчальних закладів світу. Найвище місце серед університетів України посів не якийсь столичний вуз, а Львівський національний університет імені Івана Франка. Він – 1443. Не дивуйтеся, що так далеко. Рівень поширення інтернет-технологій в Україні і цивілізованого світу суттєво відрізняється. Про Тернопільщину мовчимо взагалі.

Друге місце в Україні зайняв Національний університет імені Тараса Шевченка. Він – 1576. «Могиляка» – 1608. Із Тернопільщини першим в списку йде технічний університет імені Івана Пулюя – 3961 місце. Педагогічний університет імені Гнатюка – 5147. Тернопільський національний економічний університет (7725 місце)

Як не дивно, останнім в рейтингу чотирьох найвпливовіших університетів Тернополя  розташований медичний університет імені Горбачевського. Напевно, спад  пов’язаний із надзвичайним засиллям студентів-іноземців, які окупували Тернопіль. Тому й плачевне 11тисяч 935 місце серед 12 тисяч університетів. Хоча, навряд чи цим переймається ректор медуніверситету Леонід Ковальчук, який нещодавно в репортажі на телеканалі ТТБ радісно хвалився, що завдяки іноземцям їхній навчальний заклад заробив на 10 мільйонів гривень більше, ніж торік. Проте, «наука», як бачимо, нехай навіть в інтернеті Тернопільського медуніверситету не просто кульгає, а впала «нижче плінтуса». Зовсім протилежна картина в Тернопільському національному технічному університеті: у світовому рейтингу вуз зробив  значний поступ вперед (у 2009 році  університет займав 5476 місце).

Цікаво, що серед західноукраїнських вишів, вище від  «бляхарні під мостом», як називають «політех» заздрісники з інших вузів, розмістились лише Львівський Національний університет імені Франка (1443), Львівський Національний політехнічний університет (2258) та Буковинський державний медичний університет (2961).

До речі, майбутнім медикам варто задуматись, де здобувати освіту. У рейтингу Львівський медичний університет посів скромне 8772 місце, а Івано-Франківський мед університет – 11108. З рейтингу випливає, що медиків на Тернопільщині навчають найгірше в Західній Україні. А оплата не з дешевих. Принаймні, інтернатура у Франківську вдвічі дешевша, ніж у Тернополі.

Ну і на завершення трохи бальзаму на душу для справжніх науковців та патріотів: поставили на місце й розпіарений вуз Поплавського: Київський університет культури і мистецтв займає лишень 8940 місце.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...