• Головна
  • Прихильники екстремального відпочинку зібралися цими вихідними на Тернопільщині (фото)
14:15, 4 листопада 2013 р.

Прихильники екстремального відпочинку зібралися цими вихідними на Тернопільщині (фото)

Бажаючі  випробувати свої нерви зібралися цими вихідними в селі Устечко Заліщицького району для здійснення стрибків  із 38 метрового мосту. Роуп-джамперів, а саме так називають екстремалів,  зібралося близько 20.  За 150 гривень  за один стрибок учасники екстрим-зібрання  змогли насолодитися  відчуттями вільного  падіння.

Роуп-джампінг  -  відносно новий вид екстремального спорту. Він полягає у здійсненні стрибків із висотних об’єктів природного або промислового походження (скель, мостів, багатоповерхових будинків) з використанням  відповідного спорядження, яке застосовують альпіністи.

В Україні прихильники  цього екстремального виду відпочинку  вподобали кілька відповідних місць – міст в селі Устечко  на Тернопільщині (38 метрів висоти),  міст «Стрімка лань» в  Кам’янець-Подільську (53 м), Скеля Шаан-кая в Криму (230 м), пише Фактор Тернопільщини.

Основоположником роуп-джампінгу вважають американського альпініста Дена Османа. Він став знаменитим за свої соло-сходження на різної складності альпіністських  маршрутах. Під час сходжень від неодноразово  падав, але життя йому рятувала мотузка. Так і виникла у Дена думка спробувати стрибати зі скель. Його рекордом став стрибок з висоти майже 300 метрів.  На жаль,  кар’єра Османа закінчилася трагічно – він загинув, виконуючи  стрибок  зі скель національного  парку «Йосеміті»  (штат Каліфорнія, США). За висновками експертів Ден загинув через обрив мотузки.

Довідково. Устечко – мальовниче  село в Заліщицькому районі на Тернопільщині, яке розкинулось на берегах Дністра. Поселення є достатньо давнім – вперше згадується у 1414 році під назвою Устє. У 1661 році Устечко   отримало  статус міста.

У 1978 році було зведено новий залізо-бетонний міст, який вважається одним з найвищих в Україні.

Сьогодні Устечко популярне  не тільки серед роуп-джамперів. Воно стало улюбленим місцем відпочинку для охочих сплавлятися  річкою Дністер на туристичних катамаранах.  З 2012 року тут проходить Всеукраїнський фестиваль-змагання «Дністрові перегони».

3

 

4

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...