• Головна
  • У Заліщиках встановили погруддя дружині італійського мера
14:30, 4 листопада 2013 р.

У Заліщиках встановили погруддя дружині італійського мера

Погруддя славетній оперній співачці, уродженці Тернопілля Соломії Крушельницькій відкрили минулого тижня в Заліщиках.

Директор Тернопільського музичного училища ім. Крушельницької Михайло Рудзінський, під час виступу зазначив, що аналогічні погруддя стоять нині в оперних театрах Львова, Мілана та Варшави і єдиний пам'ятник їй у повен зріст – в Тернополі.

Після виступів представників влади для жителів міста,які зібралися на відкриття пам’ятника з концертною програмою виступили студенти музучилища.

Сама Соломія Крушельницька теж виступала у Заліщиках. Було це у 1905 році, коли вона приїжджала з Шевченківською концертною програмою. Її ім'я носить вулиця райцентру та та сквер, де і було встановлено погруддя співачки.    

Славу Крушельницька здобувала спочатку в театрах Львова. А у другій половині 1890-х років почались її тріумфальні виступи на сценах театрів світу: Італії, Іспанії, Франції, Португалії, Росії, Польщі, Австрії, Єгипту, Аргентини, Чилі.

У 1910 році Соломія Крушельницька одружилася з відомим італійським адвокатом, мером міста В'яреджо Чезаре Річчоні, який був тонким знавцем музики й ерудованим аристократом. Вони взяли шлюб в одному з храмів Буенос-Айреса. Після одруження Чезаре і Соломія оселилися у В'яреджо. Тут Соломія купила віллу, яку назвала «Саломеа».

В 1920 році Крушельницька в зеніті слави залишила оперну сцену. Далі своє життя присвятила камерній концертній діяльності, пісні виконувала 8 мовами. Здійснила турне Україною, Європою, Америкою. У 1894–1923 майже щороку виступала з концертами в Галичині, зокрема в Тернополі.

У 1929 році в Римі відбувся останній гастрольний концерт Соломії Крушельницької.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...