14:30, 4 листопада 2013 р.
У Заліщиках встановили погруддя дружині італійського мера
Погруддя славетній оперній співачці, уродженці Тернопілля Соломії Крушельницькій відкрили минулого тижня в Заліщиках.
Директор Тернопільського музичного училища ім. Крушельницької Михайло Рудзінський, під час виступу зазначив, що аналогічні погруддя стоять нині в оперних театрах Львова, Мілана та Варшави і єдиний пам'ятник їй у повен зріст – в Тернополі.
Після виступів представників влади для жителів міста,які зібралися на відкриття пам’ятника з концертною програмою виступили студенти музучилища.
Сама Соломія Крушельницька теж виступала у Заліщиках. Було це у 1905 році, коли вона приїжджала з Шевченківською концертною програмою. Її ім'я носить вулиця райцентру та та сквер, де і було встановлено погруддя співачки.
Славу Крушельницька здобувала спочатку в театрах Львова. А у другій половині 1890-х років почались її тріумфальні виступи на сценах театрів світу: Італії, Іспанії, Франції, Португалії, Росії, Польщі, Австрії, Єгипту, Аргентини, Чилі.
У 1910 році Соломія Крушельницька одружилася з відомим італійським адвокатом, мером міста В'яреджо Чезаре Річчоні, який був тонким знавцем музики й ерудованим аристократом. Вони взяли шлюб в одному з храмів Буенос-Айреса. Після одруження Чезаре і Соломія оселилися у В'яреджо. Тут Соломія купила віллу, яку назвала «Саломеа».
В 1920 році Крушельницька в зеніті слави залишила оперну сцену. Далі своє життя присвятила камерній концертній діяльності, пісні виконувала 8 мовами. Здійснила турне Україною, Європою, Америкою. У 1894–1923 майже щороку виступала з концертами в Галичині, зокрема в Тернополі.
У 1929 році в Римі відбувся останній гастрольний концерт Соломії Крушельницької.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
12:01, 18 липня
10:52, 19 липня
1
10:57, 23 липня
78
14:42, 22 липня
58
live comments feed...