• Головна
  • Директор «Шустов-спирту» ціною власного здоров’я відстояв акції заводу (подробиці трагедії)
12:45, 5 листопада 2013 р.

Директор «Шустов-спирту» ціною власного здоров’я відстояв акції заводу (подробиці трагедії)

Співпало чи ні, та через два місяці після «нічного візиту» до бізнесмена Віктора Федька у Пронятині четверо невідомих «відвідали» тепер уже родину екс-директора Новосілківського спиртозаводу, а нині засновника товариства «Шустов-спирт» 67-річного Володимира Кривоноса та його дружину у Старому Скалаті Підволочиського району.

Однак на цьому спільність злочинів завершується. Як і логіка або здоровий глузд. Насамперед, як відомо, нападники не переймаються, запам’ятають їх обличчя жертви чи ні, тож були без масок. Та й нагрянули не пізньої пори, а о дев’ятій вечора з дарами полів – принесли диню, банани. «Посильний» сказав, що приніс посилку від дочки з Німеччини. Тобто ніби справді йшли з добрими намірами. Але що це дорога до пекла, вже пару хвилин потому відчув на собі господар – незважаючи на роки та стан здоров’я, його побили та завдали важких опіків праскою. Плюс старі хвороби, відтак декілька днів він перебував у комі, а коли вийшов із цього стану, частково втратив пам'ять. Можливо, це сталося внаслідок перенесених катувань і знущань, а можливо, через це і не віддав нападникам акцій «Шустов-спирт». Занадто вже хлопці старались, а Володимир Кривоніс – уже старша людина і через фізичний стан не витримав страждань. До того ж він хворіє на невиліковну важку хворобу.

Що ж представляють нині цінні папери? Невже вони настільки цінні, що нападники навіть не намагалися створити ілюзії пограбування. Наприклад, як розповіло поінформоване джерело у правоохоронних органах, у шухлядці шафи в коридорі лежали згорнуті 5 тис. доларів, а у вітальні, де били жінку, зберігалась чимала сума грошей у гривнях. На потерпілій були золоті сережки, але вони їх не зацікавили, хоча забрали її золоте кольє та пару каблучок.

Тим часом акції – це частина бізнесу, пояснив відомий на Тернопільщині експерт з економічних питань, який, щоправда, просив не називати його прізвища. Відповідно до вітчизняного законодавства, їх можна продати, подарувати або віддати. Однак це досить складний процес, здійснити який уповноважений Єдиний державний реєстратор. До речі, як правило, саме у нього і зберігаються цінні папери покупця, а не вдома під матрацом.

Якщо вірити чуткам, свого часу Володимир Кривонос зумів придбати понад 70% акцій товариства «Шустов-спирт». Хоча 50%+1 акція – це вже контрольний (інсайдерський) пакет. Якщо ж у людини в руках 2/3 цінних паперів підприємства, цього достатньо, щоб на загальних зборах акціонерів змінити статут підприємства чи взагалі ліквідувати його: важлива не кількість акціонерів, а кількість акцій на руках кожного з них.

У даному випадку ведеться боротьба за контрольний пакет, а він завжди дорожчий. Тому злочинців не цікавили «золоті» банківські картки, бо зняти з них гроші не так вже й просто – потрібно знати код, а біля банкоматів, як правило, встановлено відеокамери спостереження. А тут одразу отримуєш у власність не просто золоту жилу, а горілчану річку, заквітчану вічно грошовитими берегами.

І хоча пан Володимир не віддав непроханим гостям акцій, подальший розвиток подій може скластися не на його користь. Якщо він швидко не одужає, керувати виробництвом може хтось з акціонерів або заступників. Дружина або діти (як відомо, потерпілий має сина і дочку, причому син працює у Броварах) лише через півроку зможуть вступити у права наслідування цінними паперами. А за цей час можна провести емісію - видати нові акції, таким чином знецінивши старі. Або ж скликати загальні збори акціонерів і змінити сферу діяльності чи взагалі закрити підприємство.

«Через спирт завжди пересікались інтереси приватного капіталу і держави. Хоча держава є монополістом з виготовлення спирту, але горілчане виробництво Україна віддала у приватні руки, тож робіть висновки», - розповів Номер один експерт з економічних питань.

Варто врахувати і те, що нині у країні перевиробництво спирту. Галузь втратила свою привабливість. Сучасні рейдери більше зацікавлені захопити спиртовий чи горілчаний завод і порізати його на металобрухт, усунувши конкурента.

Тим більше, що «Шустов-спирт» ­– розкручена фірма. А новосілківську горілку «Золоте поле» вже років десять вважають однією з кращих в Україні. І ось раптом нещодавно вона зникла із прилавків магазинів.

«Це була перша спроба змусити Кривоноса віддати свої акції, – припускає експерт. – Тоді правдами-неправдами керівнику вдалося зберегти свою частку акцій та отримати ліцензію на розлив горілки. Щоправда, зважаючи на останні обставини, питається: для кого?».

Як бачите, цей жахливий злочин насправді більше викликає запитань, ніж відповідей. Чомусь раптом пригадалася вереснева нарада у 2010-му за участі тодішніх губернатора Тернопільщини Михайла Цимбалюка та заступника голови концерну «Укрспирт» Михайла Лабутіна. Господарський актив області та керівництво зібрались на базі Новосілківського спиртозаводу. Проте в очі одразу кинулось, як можновладці відкрито ігнорували господаря підприємства, директора заводу Володимира Кривоноса. Губернатор зі столичним чиновником самі ходили по цехах, а червоний від напруги керівник ішов трохи ззаду, тяжко припадаючи на ногу.

«Кривонос першим не підійшов цій команді (йдеться про уряд Азарова – авт.). Вони встановили особливі правила гри, а він не захотів за ними грати», – просто пояснив ситуацію один із колишніх господарників регіону.

Однак слідство триває і дуже хотілось би, щоб безжальних, цинічних головорізів таки арештували та відправили за грати…

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...