
08:43, Сьогодні
Безкоштовні гарячі обіди для всіх школярів: як працюватиме нова система на Тернопільщині

На Тернопільщині готуються до реалізації державної програми безкоштовного гарячого харчування для всіх учнів. Одним із варіантів організації цього процесу стане модель "опорної кухні", яка вже успішно працює в одній із громад області.
Про це повідомив начальник Тернопільської обласної військової адміністрації Тарас Пастух.
За його словами, перед впровадженням нової системи в області провели робочі наради, консультації з експертами та виїзди у громади. Фахівці оцінювали стан шкільних харчоблоків і визначали, де потрібна модернізація.
Модель «опорної кухні» передбачає, що їжу готують у сучасному обладнаному харчоблоці, після чого готові гарячі обіди доставляють до сусідніх шкіл. Такий підхід дозволяє забезпечити якісним харчуванням навіть ті навчальні заклади, які не мають можливості самостійно готувати страви.
Подібна система вже п'ять років працює в Острівському ліцеї. Цей досвід визнали успішним, тому його планують поширити й на інші громади Тернопільщини.
Очільник області наголосив, що безкоштовне гаряче харчування — це не лише турбота про здоров'я дітей, а й суттєва підтримка для сімей. За попередніми розрахунками, родини зможуть економити від 8 до 10 тисяч гривень на рік, які можна буде витратити на навчання, гуртки, розвиток чи оздоровлення дітей.
У Тернопільській ОВА запевнили, що підготовка до нового навчального року та впровадження програми триватимуть відкрито, а про наступні етапи реалізації ініціативи громадськість інформуватимуть додатково.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
18:05, 20 червня
16:59, 17 червня
11:19, 18 червня
11:37, 23 червня
11:30, 18 червня