“Маршрутки” в Тернополі курсуватимуть по-новому. Але не всі

Виконком Тернопільської міськради затвердив зміни у транспортному обслуговуванні мешканців обласного центру. Як ми уже повідомляли, наприкінці лютого у Тернополі відбудеться тендер автоперевізників за право роботи на міських маршрутах. Одночасно зі своєрідною атестацією перевізників уже на початку березня на підставі висновків комісії міськради, за участю науковців „Львівської політехніки”, і, звісно, з урахуванням побажань жителів обласного центру частково буде змінено чи підкореговано існуючі автобусні маршрути. Про очікувані зміни наш кореспондент попросив розповісти головного спеціаліста управління транспорту Тернопільської міськради Олега Вітрука.

Так ось, за отриманою інформацією на рейсових автобусних маршрутах відбудуться такі новації.

№1 „вул. Карпенка – Лесі Українки”. Цей маршрут залишається без змін, але кількість автівок на ньому буде зменшено, оскільки він частково дублює інші маршрути.

№2 „вул. Миру – Бродівська – с.Біла (меблева фабрика)”. Нині цей маршрут доходить до новобудов у с.Біла, а невдовзі він пролягатиме до меблевої фабрики через вул. С.Крушельницької. По місту, з метою охоплення вулиці Лисенка, де розташовано чимало державних установ, з Білої до центру автобуси під номером „Двійка” курсуватимуть через вул. Вояків дивізії „Галичина”. У зворотному напрямку – від мосту через залізницю біля головного корпусу технічного університету - вони звертатимуть на проспект Бандери, а біля стадіону повертатимуть на вулиці Шухевича – Веселу – Галицьку і далі на Бродівську за звичним маршрутом. На вул. Веселій, у районі міського управління праці та соціального захисту населення, передбачають облаштувати автозупинку.

№3 „вул. Миру – міськлікарня №2”. Цей маршрут на 95% залишився у старих рамках, лише в кінці буде дещо продовжений. Якщо нині він проходить напряму до міськлікарні №2, то невдовзі з перехрестя вулиці 15 Квітня його буде продовжено на вул. Сахарова до обласної дитячої лікарні, далі по вул. Корольова вниз і вже тоді до міськлікарні.

Маршрути №№ 4, 6 і 9 обслуговують мікрорайон Новий світ.

Сьогодні цей мікрорайон обслуговує 5 автобусів маршруту №6, два з яких виконують окремі рейси у ранковий період - один за маршрутом №9 на Дружбу, інший - на Східний масив за маршрутом №4. Новою мережею передбачено не 5, а 6 автобусів для обслуговування мешканців Нового світу. З них один – на четвертому і один на дев’ятому маршрутах.

Маршрут №6 не змінився. Четвертий - змінено. З Нового світу він проходитиме вул. Вояків дивізії „Галичина” на Східний масив. Зі Східного звертатиме на вул. Малишка – Глибоку з виїздом на проспект С.Бандери і назад через вул. Вояків дивізії „Галичина”, по вул. Крушельницької, біля Податкової адміністрації повертатиме на вул. Білецьку, на вул. Наливайка, Новий світ. І далі за існуючою схемою.

9 маршрут ранкові рейси, як і тепер, виконуватиме на вул. Миру для перевезення студентів на навчання у виші. Після дев’ятої години №9 з Нового світу повертатиме на вул. Наливайка, Білецьку, далі на вул. С.Крушельницької, Замкову і через центр на ринок. З ринку по вул. кн.Острозького, Шевченка, на Руську до кооперативного технікуму, на Замкову, С.Крушельницької і на Новий світ (За рудкою, Броварна). З Броварної - на Наливайка, Новий світ і далі без змін.

№5 „вул. Лучаківського – смт Велика Березовиця”. У межах міста змін не буде. Але на численні звернення органів самоуправління та мешканців цей маршрут буде продовжено до центру В.Березовиці, біля будинку культури. На перспективу планують продовження цього маршруту до кінця селища.

№7 „обласна дитяча лікарня – автовокзал”. До центру - без змін, а в напрямку до дитячої лікарні, як і маршрут №3, з перехрестя вул. 15 Квітня - на вул. Сахарова, Корольова і на Купчинського.

№8 „вул. Бродівська – містечко шляховиків”. Кінцевою у с.Біла визначена зупинка в центрі села. А в напрямку до В.Березовиці автобуси цього маршруту надалі не заїжджатимуть на ринок, а курсуватимуть по вул. кн.Острозького.

Тут доречно сказати і про кінцеву точку прибуття автобусів 8, 18 і 31 маршрутів у містечку дорожників Великої Березовиці. На вимогу Державтоінспекції з метою безпечних умов проїзду вказані маршрути будуть продовжені попри ресторан „Пролісок”, комбінат „Будіндустрія”, автобуси розвертатимуться під естакадою траси, що веде на Чернівці. А далі попри автозаправку вони заїжджатимуть на кінцеву зупинку у звичному місці, на так званому кемпінгу.

№10 „вул. Лесі Українки – БГ „Епіцентр” – вул. Бродівська”. Цей маршрут змінено радикально. Він пролягатиме з вул. Лесі Українки через Слівенську, навколо Східного масиву і знову до Збаразького повороту, далі на Злуки – до „Епіцентру”, комбайнового заводу, через вулицю Лук’яновича, до гуртожитків комбайнового заводу. Ці автобуси розвертатимуться у центрі с.Біла і повертатимуть назад таким же курсом у зворотному напрямку.

№11 „вул. Довженка – обласна психоневрологічна лікарня”. Маршрут не поміняли, передбачені, як і було, рейси до міського кладовища (с.Підгороднє).

№12 „вул. Довженка – Карпенка”. На численні звернення тернополян його змінили лише в частині проходження на Східному масиві. За новою схемою з вул. Лесі Українки автобуси проходитимуть вул. Протасевича – Довженка і на Дружбу. На Дружбі цей маршрут замість вул. Миру проходитиме від вул. Кривоноса через Винниченка і Карпенка.

№13 „вул. Симоненка – автовокзал – проспект С. Бандери”. Без змін.

№14 „автовокзал – вул. Симоненка – Лесі Українки”. З вулиці Тарнавського він більше не курсуватиме на Київську, а на Симоненка – Об’їзну – 15 Квітня – Протасевича – Лесі Українки і далі без змін.

№15 „вул. Миру – проспект Злуки”. Без змін.

№16 „вул. Винниченка – Київська”. Без змін.

№17 і 37. Обидва маршрути - до мікрорайону Кутківці. Сімнадцятий буде курсувати до автовокзалу, від автовокзалу повертатиме вулицями кн. Острозького – Шевченка – Руською до кооперативного технікуму. №37 і надалі забезпечуватиме зв’язок Кутківців із центром та Східним масивом. А у зв’язку із функціонуванням сімнадцятого маршруту, 37 до ринку не їздитиме.

№19 „ТРЦ „Подоляни” – вул.Карпенка”. Без змін.

№20 „вул.Київська – автовокзал”. Без змін.

№22 „ТРЦ „Подоляни” – автовокзал”. Без змін.

№23 „мікрорайон Пронятин – автовокзал”. Маршрут пролягатиме звично, але без рейсів до другої лікарні, оскільки 90 відсотків його пасажирів їдуть лише до центру. Окремі рейси будуть на вул. Проектну, до новобудов.

№24 „вул. Руська – Текстильна – Симоненка”. Цей допоміжний маршрут передбачає сполучення з вул. Текстильною, де є багато установ та підприємств. Він починатиметься від зупинки „Центр” біля православної церкви, далі на залізничний вокзал, вул. Текстильну, до Морозенка попри ТРК „Подоляни”, В.Великого, Курбаса і назад до „Подолян”, на Текстильну, до 6-го магазину, по С.Крушельницької, Замковій і знову в центр.

№25 „вул. Золотогірська – Лесі Українки”. Без змін.

№27 „обласна психоневрологічна лікарня – вул.Симоненка”. При русі із Сонячного масиву в напрямку центру маршрут проляже через вул. Збаразьку і С.Крушельницької на Дружбу. На Дружбі від психлікарні він повертає по вул.Тролейбусній, а надалі - через Лучаківського.

№28 „вул.Лучаківського – Коновальця”. Без змін

№28А „вул.Лучаківського – БГ „Епіцентр” – вул. Поліська”. Маршрут буде продовжений на вул. Поліську, з розворотом біля підприємства „Граніт”, на ньому також буде збільшено кількість автобусів до 3 одиниць.

№29 „вул.Вербицького – автовокзал”. Без змін.

№30 „вул.Корольова – обласна психоневрологічна лікарня”. Без змін.

№33 „видавництво „Збруч” – обласний геріатричний будинок-інтернат”. Сьогодні на цьому маршруті немає постійного перевізника. Надалі він буде дещо змінений. Від „Збруча” - на вул. Мазепи, Бережанську, Лучаківського і до будинку-інтернату. Відповідно і в зворотному напрямку до видавництва.

№34 „Міськлікарня №2 – вул. Київська – с.Біла (новобудови)”. Він буде продовжений від проспекту Злуки до другої міської лікарні, а далі на вул. Корольова, Стуса і Київську.

№36 „Міськлікарня №2 – автовокзал”. Цей маршрут буде змінено докорінно, оскільки він повністю дублює тролейбусний маршрут №9 і суттєво – автобусний, яким курсує „двадцятка”. Щоб уникнути непотрібних накладок і вирішити транспортні проблеми інших вулиць, вирішено його підкорегувати так: від автовокзалу на залізничний вокзал, проспект Злуки, далі вул. 15 Квітня, Стуса, Корольова, Купчинського до другої лікарні. Назад знову на проспект Злуки, по вул. Збаразькій, С.Крушельницької, Замковою, Руською і до автовокзалу.

Післямова. Наприкінці слід ще раз нагадати нашим читачам, що оприлюднені зміни автобусних маршрутів у Тернополі будуть запроваджені після проведення конкурсу з відбору перевізників, який запланований на 28 лютого і, звичайно, після впровадження результатів цього конкурсу в дію.

При виникненні питань чи зауважень з приводу роботи рейсового автотранспорту в обласному центрі можна звернутись у будь-який час доби на гарячу лінію міськради за номером: 15-80, а в робочі дні - з 8 по 17 год. 15 хв. – в міське управління транспорту телефоном 52-15-14.

nter.net.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Недавно на Тернопільщині було зареєстровано осередок партії "За життя". І хоч вона відома своїми антиукраїнськими настроями, проте ледь не щодня поповнюється новими членами. Як повідомляє "Терен", на спортивному заході у Кременці, де партія "За життя" виступила одним зі спонсорів, поряд з партійцями помітили колишнього голову Кременецької райдержадміністрації Ігоря Михальчука. Кременчанам він запам’ятався як керівник-хабарник, який залишив свою посаду у ка...
Суспільство
Серед українців поширеним є уявлення, що транспортувати хворого можна лише головою вперед, бо якщо робити це навпаки, то можна накликати нещастя, адже "ногами вперед" виносять небіжчиків. Часом віра у цей забобон трапляється і у медиків. На своїй офіційній сторінці у мережі Фейсбук виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я опублікувала допис, в якому розвінчує міф про неприпустимість транспортування хворих і поранених вперед ногами: "... Нещодавно д...
Суспільство
Відома тернопільська артистка Таня Песик продовжує дивувати своїх шанувальників новими образами та спробами своїх сил у нею поки незвіданих царинах. У своєму блозі в мережі Instagram вона виклала відео, де (із шматком замороженої дині в одній руці) міцно тримає лівою штурвал судна, яке несеться водним простором. "Мені получається всьо?" - Питає вона у людей на борту впевнена у своїх силах. "Смачного". - Каже хтось. "Чи мені получається рулити?" - Уточнює Т...
Суспільство
Титул Міс Україна у 2018 році здобула 23-річна киянка Вероніка Дідусенко. То ж тепер вона представлятиме Україну на світовому конкурсі краси. Міжнародний конкурс Miss World ("Міс світу") пройде на китайському острові Хайнань 8 грудня цього року. Як інформує "Медіатор", українки поки не вигравали титул "Міс Світу". Проте тернополяни наголошують – наші дівчата найгарніші. Про своє ставлення до конкурсу та запоруку успіху на ньому розповіли тернополяни розпов...
Суспільство
На прощу, яка триває два дні, 22-23 вересня, прибули військові зі всієї України, приїхали рідні загиблих бійців, зійшлися учасники АТО та ООС. Марійський духовний центр у Зарваниці є місцем, куди круглий рік приходять і звертаються з молитвою до Богородиці. Традиційно в середині вересня тут відбувається проща військовослужбовців. Цього року це вже десяте ювілейне паломництво. Як інформує офіційний сайт Тернопільської обласної державної адміністрації, други...
Суспільство
У Кременці, що на Тернопільщині, вандали понищили черговий вказівник із графіком руху міського транспорту. Цей випадок неприємно вразив мешканців міста, які зазвичай очікують громадський транспорт на зупинці "Пошта". На сторінці спільноти "Типовий Кременець" у мережі Фейсбук про цей факт вандалізму разом із фото був опублікований допис: "Розчарувалась, коли побачила таку ситуацію на зупинці". Одна із коментаторок написала: "Сто процентів наша влада це зроб...
Суспільство
Студентам всіх ВНЗ України будь-якого напрямку професійної підготовки надається чудова можливість прийняти участь у Всеукраїнському конкурсі студентських робіт. Як інформує "Терен", для участі потрібно написати змістовну статтю на тему: "Перспективи України в умовах економічної глобалізації та переходу країни на шостий технологічний устрій", відповідну всім вимогам наукового стилю. Призовий фонд складає 27 000 грн, що буде розподілений між трьома переможця...
Суспільство
Спеціалісти обласного управління Держпродспоживслужби здійснили планову перевірку характеристик ігор та іграшок для дітей в магазині "Капітошка", що в місті Бережани. В ході планового заходу у фізичної особи-підприємця здійснено відбір зразків продукції, а саме іграшки ляльки "ARDONA" (арт. 2121, дата виготовлення – лютий 2018 року, виробник – Китай) для подальшого проведення лабораторних випробувань. За результатами проведених випробувань встановлено, що...
Суспільство
Святкування дня народження однокласниці для 9-річного Миколки обернулося важкою травмою: у хлопчика зламані чотири кістки руки. Сталося це в одному з торгово-розважальних центрів Тернополя. Хлопчик розповідає, що у них був квест, під наглядом аніматорів діти гралися в коридорі, що поруч із піцерією. "Я показав, де ми заховали кульки, це було недалеко від балонів. Я йшов і зачепив цей балон. Я його почав ловити і він мені впав на руку", - пояснює маленький...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!