• Головна
  • На Тернопільщині через газову “війну” люди залишилися без роботи
09:00, 6 листопада 2013 р.

На Тернопільщині через газову “війну” люди залишилися без роботи

54-й сезон цукроваріння на Лановецькому цукровому заводі планували розпочати у першій декаді жовтня. Про це під час робочого візиту на підприємство голови районної ради Олександра Блажейчука та першого заступника голови Лановецької РДА Володимира Козири поінформував директор заводу Олександр Красій.

Однак не так сталося. Надворі кінець жовтня, натомість виробничий сезон на заводі так і не розпочався і, очевидно, не розпочнеться. Деякі «гарячі» голови навіть почали говорити про повне закриття заводу і його перепрофілювання. Що ж ми маємо насправді? Як пояснили «Номер один» у Департаменті агропромислового розвитку Тернопільської ОДА, Лановецький цукровий завод не «пішов» через газову причину. Газовики вимагають оплати за газ на місяць вперед, чого цукровий завод, який не на ходу, зробити не може. При цьому чиновники з адміністрації додали, що дана проблема є не тільки у Ланівцях. Не запущено цукрові заводи у Борщеві та Бучачі.

Разом з тим, у Департаменті агропромислового розвитку просять не драматизувати ситуацію. Загалом для області немає нічого страшного в тому, що, до прикладу, не запустився Лановецький цукровий завод. Адже сировина йде на переробку в Збараж, відповідно товарна продукція (цукор, жом) залишається в межах області. Гірша справа від простою заводу, звичайно, для самого Лановецького району, бо коли завод не працює у нормальному режимі, відповідно немає заробітків, немає відрахувань до бюджету тощо.

Зазначимо, що Лановецький цукровий завод входить до холдингу Холдинг «Т-Цукор», і як повідомив його директор Володимир Невістюк, про закриття підприємства не йдеться, адже вкладаються значні кошти в його модернізацію.

«Наша політика постійної модернізації технічного оснащення та навчання кадрів новітнім технологіям вже котрий рік поспіль виправдовує себе. Завдяки оновленню обладнання та вчасно проведеним ремонтам сьогодні наші заводи працюють на повну потужність», – розповів Володимир Невістюк.

Суттєві оновлення торкнулись, зокрема, і Лановецького цукрового заводу. Як розповів директор заводу Олександр Красій, зараз здійснюється низка заходів, спрямованих на зниження витрат ресурсів, зокрема, газу та собівартості виробництва цукру загалом, що у подальшому може позитивно позначитись на його вартості для споживачів. Адже кожен 10-й кілограм цукру в Україні виготовлений цукровими заводами холдингу «Т-Цукор». Також покращуються умови праці та відпочинку.

«Закінчуємо капітальний ремонт кімнат для відпочинку та навчання з можливістю під’єднання до мережі Інтернет. Працюємо над проектами з модернізації заводу, поточного та капітального ремонту його комплексів», – розповідає Олександр Красій.

У зв’язку з недостатньою в районі сировинною базою для переробки керівництво «Т-Цукор» прийняло рішення не запускати в цьому сезоні виробничі потужності Лановецького заводу, а зосередитись на ремонтних роботах.

– Це рішення жодним чином не вплине ні на працівників, ні на постачальників цукрових буряків. Усі працівники зможуть долучитися до тих робіт, які проводитимуться на заводі, а цукровий буряк ми прийматимемо у звичному режимі. Він перероблятиметься на найближчому заводі холдингу «Т-Цукор», - повідомив пан Красій.

Що ж до побоювань за розрахунки, то якщо навіть цьогоріч лановецькі цукровари і не приступлять до варіння солодкого продукту, то зайвих транспортних витрат здавачі не понесуть. Зі Збаражчини на Лановеччину від переробки цукрового буряку поступатиме і цукор, і жом. Тож отримати розрахунок за зданий буряк сповна можна буде на місці у Ланівцях.

Бурякоприймальний пункт Лановецького цукрового заводу працює щоденно без вихідних з 8.00 до 20.00 години.

Зараз керівництво ТзОВ "Лановецький цукровий завод" продовжує посилено працювати над розширенням сировинного ринку вже на наступний виробничий сезон, адже йдеться не лише про подальшу долю підприємства, а й про тих, хто на ньому працює…

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"Штам "Дельта" почав "обвалювати" симптоми, це вже нова хвороба": лікарка про тромбози та інші особливості недуги
"Жахливий факт про штам "Дельта", імунна система у пастці": медики про друге зараження у дітей і дорослих
"Жахлива помилка, пацієнти кусають лікті": медик про штам "Дельта" і його "полювання" на конкретну групу людей
"Викликає "обманні" симптоми, люди не знають про близькість трагедії": лікарка про штам "Дельта" і його нову стратегію
Оголошення
live comments feed...