• Головна
  • Житель Чорткова виготовляв кондитерські вироби незаконно
17:11, 18 лютого 2011 р.

Житель Чорткова виготовляв кондитерські вироби незаконно

Співробітниками податкової міліції Тернопільської області в ході відпрацювання суб’єктів господарської діяльності щодо виплати заробітної плати в „конвертах” нещодавно встановлено та задокументовано факт незаконного високорентабельного виробництва цукристих кондитерських виробів. Організував таку діяльність 42-річний мешканець м. Чорткова, проте про відповідні дозвільні документи подбати забув.

В процесі перевірки з’ясовано, що діяльність цеху впродовж кількох місяців забезпечували шість найманих працівників, троє з яких працювали без укладення з ними трудових угод та без реєстрації їх в державній службі зайнятості. Трудові книжки, які є основним документом про трудову діяльність працівника і в обов’язковому порядку ведуться на всіх працівників, що працюють у фізичної особи понад п’ять днів, «бізнесмен» не вів.

Оскільки трудові відносини з трьома найнятими працівниками офіційно оформлені не були, приватний підприємець у книзі нарахування та виплати заробітної плати записів не здійснював, при обчисленні заробітку фактично відпрацьований час не рахував, а при виплаті заробітної плати «в конверті» загальнообов’язкові страхові внески і інші обов’язкові платежі до фондів не сплачував.

Внаслідок цього зазначені працівники були позбавлені права на нормований робочий день, щорічну оплачувану відпуску, матеріальне забезпечення в порядку соціального страхування у разі хвороби, повної або часткової втрати працездатності, на матеріальну допомогу в разі безробіття та інші права працівника, передбачені Конституцією України та законодавством про працю.

Матеріали за наведеним фактом направлено до районної податкової інспекції для подальшої передачі органам прокуратури, адже такі порушення містять ознаки злочину передбаченого ст. 172 Кримінального Кодексу України (грубе порушення законодавства про працю).

Як повідомили в управлінні податкової міліції ДПА в Тернопільській області, при огляді території, на якій розташований цех з виробництва цукристих кондитерських виробів, виявлено та вилучено сировину, готову продукцію та обладнання на загальну суму близько 340 тис. гривень.

За даним фактом складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення (зайняття господарською діяльністю без дозвільних документів).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...