• Головна
  • На фестивалі «Тернопільські театральні вечори» обіцяють вибухи. Мистецькі
17:00, 8 листопада 2013 р.

На фестивалі «Тернопільські театральні вечори» обіцяють вибухи. Мистецькі

Цілий тиждень триватиме цьогорічний фестиваль молодої режисури «Тернопільські театральні вечори».

Хоча ще зовсім недавно ширилась інформація, що фестиваль не відбудеться через відсутність коштів. Власне, коштів ні з обласного, ні з державного бюджету досі не виділили.

«Спочатку ми говорили, що фестиваль не відбудеться. Але потім дійшли до думки, що не маємо права втратити фестиваль. Тому проводимо його за кошти, які заробили з початку сезону. При цьому в обласному управлінні культури нам пообіцяли, що десь у грудні постараються повернути наші затрати. На фундаменті цієї обіцянки і проводимо фестиваль», – розповів директор Тернопільського драмтеатру Борис Репка.

За його даними, організатори хочуть вкластися як і минулого року у 70 тис грн.

«До нас приїдуть жертовні театри, бо згідно з законом добові і витрати на проїзд має покривати сам театр, а не приймаюча сторона. Ми надіслали запрошення найкращим театрам України, але відмовили Донецьк, Київ, Чернігів – бо вони не мають коштів приїхати. Тому географія досить обмежена. Не гарантую, що всі сім днів будуть рівноцінні. Такого не буває. Яку планку не ставили б. Але гарні мистецькі вибухи на фестивалі будуть», – пообіцяв один з організаторів фестивалю, головний режисер драмтеатру Олег Мусійчук.

Він додав, що фестиваль проводиться зокрема з метою оцінити рівень сучасного театрального мистецтва.

«Дуже хотілося б знати, в якому стані перебувають театри, в якому стані перебуває режисура, сучасна драматургія. Театри везуть на фестиваль свої найкращі роботи, по них зможемо судити й про рівень», – додав Олег Мусійчук.

Розпочнеться фестиваль 18 листопада виставою Львівського музично-драматичного театру ім. Дрогобича «Втеча від реальності».

Цього року вистави відбуватимуть лише на великій сцені, розпочинатимуться вони о 19 год.

Театрали зможуть побачити роботи Волинського театру, Хмельницького, Коломийського, Полтавського, Львівського театру ім. Заньковецької, а також виставу «шевченківців» «Занадто одружений таксист».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...