• Головна
  • Жорстокі знущання, насилля: як тернопільські діти стають сиротами, маючи живих батьків?
19:00, 9 листопада 2013 р.

Жорстокі знущання, насилля: як тернопільські діти стають сиротами, маючи живих батьків?

24 тисячі українських дітей-сиріт потребують усиновлення, а близько 40 тисяч дітей виховуються в інтернатах, не маючи офіційного статусу, залишившись сиротами при живих батьках.

Ще сотні тисяч дітей потерпають від жорстокого поводження та насилля. 10 листопада - Всеукраїнський день молитви за сиріт. Українська Греко-Католицька церква спільно з благодійним фондом "Карітас" заохочує тернополян, мешканців області спільно помолитись за дітей, які не мають родини. Ось цей хлопчик у Центрі соціальної реабілітації дітей уже вдруге. У Юрчика психологічні розлади. Після тривалого перебування дитини у притулку влітку, соціальна служба дала ще один шанс матері і повернула хлопчика в сім'ю. Однак, незадовго, після жорстоких знущань, нині Юрчик знову у центрі реабілітації, передає tv4.

А цьому хлопчику - 6 років, батьки зловживають алкоголем. Після медичних досліджень лікарі встановили - через генетичне захворювання ріст Володі зупинився у віці 3-4 років. А це братик і сестричка з Монастирищини, їх батько помер, а мати дітей покинула.

Володимир Завіша, директор Центру соціальної реабілітації дітей: "У дітей проблеми зі здоров'ям, доглядала їх бабуся, бабуся померла, і на даний час не залишилось кому їх доглядати. Діти в школу ходили погано, і та мама знає, що діти вже в нас перебувають два місяці, і знає наш телефон, і жодного разу не піклувалась про тих дітей".

Наталочка - позбавлена батьківського піклування через постійне зловживання батьками алкоголем. Дівчинка у реабілітаційному центрі кілька місяців, однак вже наступного тижня Наталя житиме у прийомній сім'ї. Родина з Шумського району вирішила забрати дитину. Однак, щастить так не усім - у центрі соціальної реабілітації 30  дітей різного віку. У кожного своя історія.

Володимир Завіша, директор Центру соціальної реабілітації дітей: "Насилля, неналежне виховання. Ми запрошуємо цих батьків, щоб діти не забували їх. Але шкода, шкода цих дітей. І загалом у нас багато таких дітей позбавлених батьківського піклування і кількість їх не падає..."

За останній рік кількість неблагополучних сімей у країні майже подвоїлась. Нині 24 тисячі українських дітей-сиріт потребують усиновлення, а близько 40 тисяч дітей перебувають в інтернатах, не маючи офіційного статусу, залишившись сиротами при живих батьках. У Тернополі нараховують близько 160 сиріт та дітей, позбавлених батьківських прав.

Олег Марушій, начальник служби у справах неповнолітніх та дітей Тернопільської міської ради: "Під опікою знаходиться 120 дітей, в нас створені прийомні сім'ї і таких дітей у сім'ях - 17, і на жаль 27 дітей знаходяться в інтернатних закладах, варто тут сказати, що 10 таких дітей мусять перебувати у таких закладах по стану здоров'я в інтернатних закладах. Саме аргументом  і мотивом їхперебування в інтернатах - є їх стан здоров'я".

В області їх значно більше: дітей - сиріт майже 300, а позбавлених батьківського піклування близько тисячі. Усі вони ростуть без сімейного затишку, батьківського тепла, уваги, любові та захисту.

Отець Андрій Марчук, директор Тернопільського благодійного фонду «Карітас»: "Не дві, не три дороги, а декілька доріг, коли дитина може стати сиротою. Перший шлях коли дитина опиняється без батьків через смерть рідних і близьких, другий шлях, коли батьків позбавляють прав через алкоголізм, наркоманію. Третій - найприкріший і найболючіший, як на мене, це коли дитина стає сиротою при живих батьках".

Аби бодай на одну годину, день чи місяць, а найкраще - на все життя змінити долю цих дітей, українська греко-католицька церква спільно з благодійним фондом "Карітас" закликають тернополян та мешканців області 10 листопада спільно помолитись за сиріт.

Отець Андрій Марчук, директор Тернопільського благодійного фонду «Карітас»: "З благословення нашого Архиєпископа і Митрополита кир Василія Семенюка, а також спільно з Карітасом, ми заохочуємо всі церковні та релігійні громади долучитись до спільної молитви по всіх храмах Тернополя та Тернопільської області".

Бути небайдужими до дітей сиріт, закликає духовенство, і не тільки в неділю, 10 листопада, а й щодня долучити до своїх молитов ще одну молитву за дітей-сиріт.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"Штам "Дельта" обманув усіх, гидка здатність вірусу нарешті проявилася": лікарка про небезпеку, яку несуть діти батькам
"Штам "Дельта" почав "обвалювати" симптоми, це вже нова хвороба": лікарка про тромбози та інші особливості недуги
"Жахлива помилка, пацієнти кусають лікті": медик про штам "Дельта" і його "полювання" на конкретну групу людей
"Люди роблять цю помилку і гинуть, штам "Дельта" знайшов вразливе місце": лікарі про хижу "поведінку" вірусу (ФОТО)
Оголошення
live comments feed...