• Головна
  • Гастарбайтери Тернопільщини: чому по всій Європі є заробітчани з Чорткова?
15:00, 9 листопада 2013 р.

Гастарбайтери Тернопільщини: чому по всій Європі є заробітчани з Чорткова?

Мене зачіпає той факт, коли до гастарбайтерів відносяться зверхньо. По-перше тому, що я сам в минулому частковий гастарбайтер, по-друге тому, що зверхньо відносяться якраз ті, кому треба мовчати в хустинку, бо є вони абсолютно ніким, планктоном.

Всім відомо, що Західна Україна - це суцільне гастарбайтерство. Так воно і є. Це - факт. Якщо ви поїдете в Лондон, Мюнхен чи Нью-Йорк, то виявиться, що там більшість населення складають корінні мешканці Чорткова (це такий районний центр в Тернопільській області). І навіть, якщо ви поїдете в Аделаїду (Австралія) чи в Росаріо (Аргентина), то там ви зустрінете діаспору з Чорткова.

По тій простій причині, що Чортків виявився на мапі України нікому не потрібним, там нема ні виробництва, ні офісу Майкрософта. А люди там хочуть жити. Хочуть розмножуватися, вивчати своїх дітей в школах і навіть залазити в сам  Інтернет.

Вони всі там, прибирають іспанцям спальні, будують німцям квартири, ловлять португальцям рибу. Для рідної України не роблять рівним чином нічого, якщо не враховувати, що щороку шлють сюди неймовірні суми єврів з баксами. Просиджуючий штани офісний працівник самого Укртелекому навіть не знає, що користі від нього для держави в 10 разів менше, ніж від португальського прибиральника. Бо він в 10 разів поповнив бюджет менше, ніж Василь з Лісабону.

А знаєте, як Василь з Лісабону пробирався в Лісабон? Я вам зараз розповім, без брехні. Він в студену січневу ніч сидів у ящику, в фурі. Або в колесі гумовому. Німецькі прикордонники освітлювали фуру ліхтарями, перевіряли собаками, а в нього було завдання не дай Бог не перднути. Заборонялося йому також дихати і рухатися. Годин 10, поки фура не зрушиться. Потім його везли 1000 км по Європі, не даючи права сходити в туалет. Він йшов на все це заради того, щоб мати надію на бабло (не бабло, а надію на бабло).

Потім він, будучи без документів, без знання мови, без знайомих і без вміння щось робити, проривався на еуропейське робоче місце, виривав його зубами. І все тому, що в забутому Богом Чорткові у нього були якісь там діти.

До речі, зараз зарплатні в Європі сильно впали, всі мої знайомі звідти повернулися. Бачу зараз тенденцію, що нелегально туди взялася прориватися не Західна, а саме Східна Україна. В Європу прийняли литовців, поляків, румунів і т.д. Вони сильно збили ціни. Ніхто вже з ЗУ не мріє про 100 євро в день, вже такого нема.

Повернулися сюди і матюкаються. Ні тут, ні там. А от Суми, Полтава, Херсон зараз починають туди пертися, не знаю чого.

Скоріше вигідне вже внутрішнє гастарбайтерство - у м. Київ. В мене вже є двоє знайомих, що полинули туди.

джерело: Вітяфедич Ахматочехов, Кореспондент 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"Штам "Дельта" обманув усіх, гидка здатність вірусу нарешті проявилася": лікарка про небезпеку, яку несуть діти батькам
"Штам "Дельта" почав "обвалювати" симптоми, це вже нова хвороба": лікарка про тромбози та інші особливості недуги
"Жахливий факт про штам "Дельта", імунна система у пастці": медики про друге зараження у дітей і дорослих
"Жахлива помилка, пацієнти кусають лікті": медик про штам "Дельта" і його "полювання" на конкретну групу людей
Оголошення
live comments feed...