• Головна
  • Тернопільський РАЦС буде РАЦСом ще 3 роки
15:00, 10 листопада 2013 р.

Тернопільський РАЦС буде РАЦСом ще 3 роки

Заради тернопільських молодят мер Тернополя віддав «Ощадбанку» приміщення за пільговими цінами.

У бурхливий скандал перетворилося виселення міського РАЦСу з приміщень на майдані Волі так званим власником будівлі - «Ощадбанком». Нещодавно ми розповідали, які непримиренні дискусії точаться між керівниками двох установ через приміщення у центрі міста. Багато років вони ділили одну будівлю і вчилися співіснувати дипломатично. Та влітку цього року взаєморозуміння вичерпало себе. Втрутитися у ситуацію вирішила міська рада. Спершу вона переклала все на плечі Феміди, а коли ситуація дійшла апогею – пішла з фінансовою установою на бартер.

Нагадаємо, потягом 50 років відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Тернопільського міського управління юстиції розміщений у Тернополі в будинку на майдані Волі, 2, який був комунальною власністю міста. Внаслідок зміни права власності на будівлю з 1992 року РАЦС користується приміщенням першого поверху адмінбудинку на майдані Волі, 2 площею 333,5 кв. м на умовах оренди.

– У зв'язку з розширенням банківських мереж перед головним управлінням юстиції упродовж останніх 10 років неодноразово ставилось питання про припинення договору оренди, але позитивно вирішувалось шляхом укладення договору оренди на нетривалий час, – розповів Номер один начальник управління юстиції у Тернопільській області Ігор Бандура.

Востаннє договір оренди укладено на період з 31.08.2012 р. по 30.06.2013  р. 8 липня ц.р. на адресу Головного управління юстиції надійшла претензія-вимога від ПАТ «Державний ощадний банк України» про звільнення орендованого приміщення. Іншого приміщення, достойного проводити весільні урочистості, у Тернополі немає, відтак у місті розгорівся скандал. Пікантності цій ситуації додали заяви Ігоря Бандури, що фінансова установа не має законних підстав виселяти РАЦС, а документи на право власності – фальшиві.

- «Ощадбанк» має дублікат реєстраційного посвідчення за №05 від 1992 року на право володіння даним приміщенням. Підставою для набуття права власності на це приміщення було рішення Тернопільської обласної ради від 1950 року. Проте ні в облраді, ні в обласному архіві відповідного документа не збереглося. Більше того, з БТІ нам відповіли, що будь-які документи при видачі дубліката реєстраційного посвідчення в архіві відсутні. Коли ж ми витребували журнал реєстрації реєстраційних посвідчень для того, щоб подивитися, що зареєстровано за №05, то виявилося, що під №05 зареєстровано не дублікат реєстраційного посвідчення на 1 поверх, а зовсім інше нерухоме майно, – обурюється Ігор Степанович.

Тернопільська міська рада звернулася з апеляційною скаргою до Львівського апеляційного суду про те, щоб скасувати рішення Господарського суду, яке визначає право власності на будівлю за «Ощадбанком», але чомусь згодом юристи мерії дали задню.

Вирішити ситуацію взявся міський голова Тернополя. 31 жовтня з його подання депутати міської ради підтримали проект рішення про надання на пільгових умовах приміщень комунальної власності. Один із претендентів на здешевлені квадратні метри від мерії – «Ощадбанк».

Як  пояснив міський голова Тернополя Сергій Надал, фінансова структура продовжила договір оренди приміщення РАЦСу на три роки. Однак «Ощадбанк» вимагає відшкодування частини коштів за амортизацію, ремонт тощо. Обласне управління юстиції відмовилося сплачувати будь-які рахунки, тому місто взяло ці зобов’язання на себе. Оскільки грошей у міському бюджеті не так вже й багато, міський голова вирішив шукати компроміс. Так фінансова структура отримала від міської ради знижку на оренду приміщень, в яких знаходяться відділення банку, рівно на ту суму, яку банк вимагав у РАЦСу.

Рішення приймалося поспіхом, щоб зняти соціальну напругу в місті, однак не виключено, що мерія звертатиметься у Міністерство юстиції з питанням компенсації витрат, адже більшість послуг, які надає  РАЦС, є платними, тому структура має змогу самостійно оплачувати цю суму.

Цифра: майже 1500 квадратних метрів отримав «Ощадбанк» від міської ради на пільгових умовах

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"Штам "Дельта" обманув усіх, гидка здатність вірусу нарешті проявилася": лікарка про небезпеку, яку несуть діти батькам
"Штам "Дельта" почав "обвалювати" симптоми, це вже нова хвороба": лікарка про тромбози та інші особливості недуги
"Жахливий факт про штам "Дельта", імунна система у пастці": медики про друге зараження у дітей і дорослих
"Жахлива помилка, пацієнти кусають лікті": медик про штам "Дельта" і його "полювання" на конкретну групу людей
Оголошення
live comments feed...