• Головна
  • У Тернополі “воюють” за перший у місті тролейбус
17:30, 11 листопада 2013 р.

У Тернополі “воюють” за перший у місті тролейбус

Зберегти пам’ятку – перший тролейбус у Тернополі хочуть небайдужі тернополяни. За їх словами, цей двохдверний тролейбус – єдиний з тих, які започатковували тролейбусний рух у Тернополі 38 років тому. Тому просто списати його – безглуздя.

Машина – зразок появи електротранспорту у Тернополі, під загрозою списання уже рік. Саме стільки часу її вже не експлуатують на вулицях міста.  З ініціативи жителів міста, тролейбус мали б відреставрувати та зробити у ньому невеличку інформаційну фотовиставку ще два роки тому. Але поки що, як то кажуть, «віз і далі там». Спочатку тернополяни зверталися у КП «ТЕТ», після безрезультатних переговорів, вирішили звернутися безпосередньо у міську раду, пише Місто

 «Тролейбус-раритет міг би стати окрасою Тернополя та приманкою для туристів. Для цього потрібно в межах ста тисяч гривень. Міська рада вкладає гроші в пам’ятники, то могла б долучитися і до реставрації тролейбуса. Адже його втратити просто неможливо.  В Європі старі тролейбуси є музейними експонатами. Крім 029-го є в місті ще дев’ять тролейбусів, хоч і менш унікальних, але також цінних SKODA-9Tr. В Перспективі їх теж варто відремонтувати і зробити, можливо, щось на кшталт  Лісабонського трамвая», – написав читач.

За долею тролейбуса слідкує  спеціально створена ініціативна група. Чи дасть  міська рада згоду і кошти на тролейбус-музей у Тернополі – покаже час.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
"ТЦК мобілізує 100 000 чоловіків з цієї групи, бронювання не отримає ніхто з таких людей": повістки та відстрочка
Карпатський мольфар розповів про своє видіння і те, коли закінчиться війна в Україні
"Тотальна негода повертається в області України, навіжена злива заллє цілі міста": очікується небачена гроза, вітер і дощ
"В Україну сунуть несамовита негода і могутня гроза, небачена злива затопить вулиці міст": ніхто не чекав на такий дощ
Оголошення
live comments feed...