• Головна
  • У Тернополі жителі вул. Київської та Братів Бойчуків протестують проти будівництва багатоповерхівки
20:00, 11 листопада 2013 р.

У Тернополі жителі вул. Київської та Братів Бойчуків протестують проти будівництва багатоповерхівки

Мешканці Київської, 14 та Братів Бойчуків, 5А у Тернополі протестують проти будівництва між їх будинками багатоповерхівки. Кажуть, її планують звести на місці невеликої старої будівлі всупереч будівельним нормам. Свої права люди прийшли відстоювати під стіни міської ради.

У них затишний, чистий двір. Місця небагато, проте й того могло поменшати. Мешканці сусідніх будинків за адресою Київська,14 та Братів Бойчуків,5а втратили спокій кілька місяців тому. На громадських слуханнях власник будівлі, яка розміщена між їхніми будинками заявив, що планує звести на її місці багатоповерхівку. Чекати, коли почнеться будівництво люди не стали. Сьогодні близько тридцяти з них прийшли вимагати справедливості до міської ради Тернополя. Їх аргументи, переконують, залізні. Головний - для новобудови там просто немає місця, передає tv4.

Олег Нижник, мешканець Братів Бойчуків,5а: "Є дитячий майданчик. Від дитячого майданчика відстань має бути до вікон будинку мінімум 12 метрів. Тобто якщо ми відступимо 12 м від дитячого майданчика, 20 м від тої будівлі по нормах, 20 м від бойлерної, то в нас тут лишиться будинок, шириною 2,5 м. Про які норми, про що можна говорити?"

У дворі Братів Бойчуків,5а не те, що для будинку, для паркуваннь, озеленення чи відпочинку мешканців місця бракує. Навколо старого пункту склотари, власник якого планував будівництво, земля міської ради, яку він же орендує. Ділянка занедбана і заросла хащами. Тернополяни ж змушені були за власні гроші облаштувати дитячий майданчик поблизу газорозподільчої станції.

Мешканці Київської,14: "Діти не мають де подітися. Малесенька площадка. А дітей багато є. Там газ, тут тепломережа. Це просто неможливо".

Розбіжностей з державними нормами будівництва - більше десятка, кажуть люди. Та навіть якби вони дозволяли, мешканці Київської, 14 запевняють: їх будинок, будівництва по-сусідству не витримає.

Дарія Заблоцька, мешканка Київської,14: "Вже давно побудований той будинок. 35 років. І не знаємо, на якій основі він ще стоїть і як. Як будували напроти будинок новий, вбивали свої, то наш будинок вже давав тріщини. Він стоїть не на стійкому грунті. Ми боїмося".

Зі своєю проблемою люди прийшли до міських чиновників. Ті запевняють, жодних дозволів на будівництво не давали, хоча звернення були.

Сергій Свічинський, юрист: "Сам їхній опонент звертався, але не по процедурі, яка передбачена законодавством, а в плані чи отримає погодження, чи ні в плані усному. Тричі він получав відмову, як нам було сказано".

З тернополянами зустрівся заступник міського голови Тернополя Володимир Камінський. Поки люди повірили йому на слово.

Олег Нижник, мешканець Братів Бойчуків,5а: "Ніякої забудови не буде. Це його слова. Протягом двох днів по терміну, а якщо нам не терміново, в грудні місяці він нам повинен дати офіційну відповідь з підтвердженням, що ніякої документації по даному об'єкті-забудові не було".

Сергій Свічинський, юрист: "Причина перша - відсутня дозвільна документація. Причина друга - дозвільна документація не може бути видана, зважаючи на характер умов . Тобто якщо брати чітке питання - чітка відповідь, чи дозволяють норми державні будівельні робити такі дії? Відповідь - ні".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...