• Головна
  • Тернопільщина через недбалість чиновників перетворюється у суцільне сміттєзвалище
15:30, 12 листопада 2013 р.

Тернопільщина через недбалість чиновників перетворюється у суцільне сміттєзвалище

Органами прокуратури області постійно вживаються заходи реагування щодо усунення виявлених порушень та покращення стану законності у сфері поводження з відходами, насамперед, побутовими.

Прокурорськими перевірками встановлено, що органи виконавчої влади та місцевого самоврядування не використовують надані законодавством повноваження у зазначеній сфері. Про це повідомляють у прес-службі відомства.

Не забезпечується повне збирання, максимально можлива утилізація, своєчасне знешкодження та видалення відходів, унаслідок чого відбувається їх накопичення.
Лише у ході проведення однієї перевірки органами прокуратури області спільно з уповноваженими органами контролю виявлено 27 стихійних звалищ відходів, що тривалий час залишалися без відповідного реагування посадових осіб органів місцевого самоврядування та влади.

Існуючі понад вісімсот місць видалення твердих побутових відходів у більшості не відповідають санітарним та екологічним вимогам, що може призвести до забруднення земель, підземних вод і повітряного басейну.

За результатами перевірок у сфері поводження з відходами органами прокуратури області у поточному році розпочато 2 кримінальних провадження, задоволено понад 120 подань, до відповідальності притягнуто 92 посадових осіб органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, у тому числі 40 – органів контролю.

Рішенням суду задоволено 14 позовних заяв органів прокуратури про зобов’язання органів місцевого самоврядування виготовити спеціальні паспорти місць видалення відходів та правовстановлюючі документи на земельні ділянки, які використовуються для розміщення твердих побутових відходів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...