• Головна
  • У Тернополі викрили злочинну групу, яка на безробітних “заробила” півмільйона гривень
12:00, 13 листопада 2013 р.

У Тернополі викрили злочинну групу, яка на безробітних “заробила” півмільйона гривень

Оперативники Тернопільського обласного управління боротьби з організованою злочинністю виявили хабарницьку схему збагачення групи посадовців так званого антикорупційного комітету.

Чому так званого? Бо історія про те, як  громадська організація отримала державну реєстрацію, досі залишається загадкою. Зрештою, зараз мова не про це, а про кримінальні діяння, які чинилися під прикриттям голосно названої організації.

Антикорупційний комітет на чолі з колишнім працівником правоохоронних органів активно створював мережу управлінь, відділень по всій території України. Чули і знали про  таку подію й на Тернопільщині, тим більше, що рекламування проводилося  через телебачення, радіо, газети. Виступаючи у засобах масової інформації, голова названого комітету не просто робив голосні заяви про  завдання та перспективи новоствореної організації, а й оголошував про прийом на роботу.

Пропозиція зацікавила багатьох. Та не всім підійшли вимоги – кандидат на посаду повинен був бути з бездоганною біографією, до того ж, як обов’язкова умова, – досвід роботи в правоохоронних органах. Але зголосилися такі.

Майбутніх кадрів так званого Західного регіонального управління державної установи Антикорупційного комітету України стали перевіряти в Тернополі, де в цей час уже сформувалася керівна ланка. Четверо її посадовців, зокрема регіональний експерт, в обов’язки котрого й входив ретельний моніторинг усіх кандидатів, начальник обласного відділу його заступник та керівник одного з районних відділень, які, так би мовити, проштовхували потрібних людей, взялися формувати «професійне» ядро.

Та не всім по кишені була ще одна вимога, продиктована згори, самим керівником комітету, – за працевлаштування потрібно платити чималі гроші – від двох до десяти тисяч умовних одиниць. Знайшлися ті, хто не пошкодував грошей. Як встановили оперативники управління боротьби з організованою злочинністю, вісімнадцятеро жителів Тернопільської та Чернівецької областей спокусилися на посади.

Звичайно, ні про «тарифи», ні про куплені в антикорупційному комітеті посади  ніхто й ніколи б не довідався, якби не важлива деталь – люди залишилися не працевлаштованими. Вони бачили підписані рукою голови комітету накази про їх призначення, чули обіцянки, що ось-ось їм нададуть теплі кабінети і повноваження, але не більше.

Пройшло два роки і ті, кому люди носили великі суми грошей, стали уникати з ними спілкування. Хтось змінив номер телефону, дехто – навіть місце проживання, подавшись за кордон. Потерпілі пішли до міліції.

Як розповів начальник управління боротьби з організованою злочинністю Анатолій Лупійчук, було задокументовано злочинну групу, яка займалася вимаганням та отриманням неправомірної вигоди. Дії п’яти підозрюваних та звинувачених кваліфіковані за  частиною 4 ст.369 КК України.

Сума поборів, за заявами потерпілих, склала майже півмільйона гривень. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"Штам "Дельта" обманув усіх, гидка здатність вірусу нарешті проявилася": лікарка про небезпеку, яку несуть діти батькам
"Штам "Дельта" почав "обвалювати" симптоми, це вже нова хвороба": лікарка про тромбози та інші особливості недуги
"Жахлива помилка, пацієнти кусають лікті": медик про штам "Дельта" і його "полювання" на конкретну групу людей
"Жахливий факт про штам "Дельта", імунна система у пастці": медики про друге зараження у дітей і дорослих
Оголошення
live comments feed...