• Головна
  • Смертельна небезпека: що надає Тернополю статус осередку наркоманії?
21:00, 14 листопада 2013 р.

Смертельна небезпека: що надає Тернополю статус осередку наркоманії?

У 2013 році на Тернопільщині зареєстрували 540 наркозалежних. 416 з них проживають в обласному центрі, що надає місту статус осередку наркоманії.

317 хворих тернополян – люди віком від 18 до 35 років. Однак, аби наблизитись до реальних показників, лікарі радять множити це число на десять. Після обласного центру тривогу викликає ситуація у Тернопільському, Теребовлянському, Чортківському, Підволочиському і Збаразькому районах. Сьогодні любителі дурману надають перевагу канабісу (коноплям), амфетаміну та опіуму. Медики кажуть, що з кожним роком «ширка» втрачає популярність, натомість синтетичні наркотики приваблюють нових споживачів. Проте з вилучених у нинішньому році працівниками відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків УМВС України в області 213 кг наркотичних речовин найбільше було маковиння.

«По завершенню бурхливих дев’яностих наркоманія зачепила інтелігенцію, працівників торгівлі та безробітних, які не були пов’язані з криміналом, - пригадує головний лікар обласного наркодиспансеру Василь Галанов. Цьогоріч у стаціонарі лікувались 70 наркохворих». Медик стверджує, що незважаючи на неприйнятий обласний бюджет упродовж десяти місяців, гроші для цього комунального закладу виділено.

Окрім того, ще від 2008 року в наркодиспансері впроваджено замісну терапію хворих з опіоїдною залежністю. З тої пори за кошти держави до медичної установи постачають препарати, які допомагають наркозалежним побороти «ломку». Василь Галанов пояснює: «Хворий не шукає, де купити наркотик, який зробити злочин, аби придбати дозу. З ним працює лікар, підбирає йому препарати, які несумісні з наркотиком та не дають можливості відчути ейфорію. Надають допомогу соціальний працівник, психолог, інфекціоніст, фтизіатр, словом, це - комплексна інтегрована допомога».

Окремий погляд на проблему наркоманії мають і люди в погонах. Начальник відділу боротьби із незаконним обігом наркотиків УМВС України в області Анатолій Сівчук вважає, що у вживанні наркотиків, їх збуті чи зберіганні винні наркодилери. Цьогоріч до кримінальної відповідальності притягнуто 60 продавців дурману. У 2013 році здійснено майже 20 злочинів неподалік розважальних закладів. Торгівля відбувається у туалетах або за межами розважальних закладів. Але щоб небезпечним зіллям торгували бармени, в нас, на відміну від столиці та східних областей, такого не виявлено, стверджує Анатолій Сівчук, пише газета Свобода.

До слова, на Тернопільщині у 2013 році викрито 800 правопорушень, пов’язаних з наркотичними засобами, а до кримінальної відповідальності притягнуто близько 300 осіб. В області також виявлено 19 притонів. На щастя, героїну, кокаїну чи гашишу на нашій території не знаходили ще з 2006 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...