• Головна
  • Тернополянин «втер носа» роботодавцю, який замість обіцяних 2000 гривень запропонував півставки з окладом 600 гривень
11:30, 15 листопада 2013 р.

Тернополянин «втер носа» роботодавцю, який замість обіцяних 2000 гривень запропонував півставки з окладом 600 гривень

— «Все одно нічого не доведеш», — переконували знайомі, коли я подав заяву до суду, щоб у правовій площині з’ясувати непорозуміння з керівником підприємства, де я працював юристом, — розповідає 27-річний тернополянин Михайло Галинський. — Однак це була справа честі — як це, щоб юрист не міг захистити себе?! — і мені вдалося змусити роботодавця рахуватися із трудовим законодавством.

Наприкінці жовтня Тернопільський міськрайонний суд виніс рішення на користь Михайла — зобов’язав ТзОВ «Агрокомбінат Тернопіль» виплатити чоловікові заборгованість із зарплати та гроші, що «набігли» за піврічний вимушений прогул. Щоправда, роботодавець ще може оскаржити рішення в апеляційному суді, але, судячи з ігнорування судів, йому, ймовірно, нема що сказати на свій захист.

— Непорозуміння з керівництвом товариства «Агрокомбінат Тернопіль» почалися ще торік у грудні, — розповідає Михайло Галинський. — Тернопільський центр зайнятості направив мене на цю фірму на посаду юриста. Я пройшов співбесіду, подав документи і мене прийняли, відповідний «корінець» про працевлаштування відправили до центру зайнятості. Усе було добре, допоки не постало питання уточнення розміру заробітної плати. Замість обіцяних 2000 гривень керівництво запропонувало півставки з окладом 600 гривень. Такі умови мене не влаштовували і я прямо сказав про це.

Уже за тиждень-другий дирекція вирішила позбутися проблемного працівника. Під самий Новий рік Михайлові запропонували написати заяву на звільнення, мовляв, фірму не влаштовує його кваліфікація, пише Нова Тернопільська газета.

— Мене це обурило, бо на співбесіді запевнили, що мій фаховий рівень достатній, а як тільки заявив про свої права — змінили думку, — продовжує юрист. — До того ж підприємству було вигідно взяти мене на роботу, оскільки маю інвалідність (в дитинстві потрапив у аварію), а працевлаштування інвалідів — це пільги з оподаткування.

Правових підстав звільняти Михайла не було, тому керівництво зайняло вичікувальну позицію, аби змусити чоловіка добровільно вступитися. Проте юрист стояв на своєму — сумлінно приходив на роботу, хоча доводилося сидіти у коридорах, достукувався до кабінетів начальства з проханням усунути порушення трудових прав.

— Наказу про звільнення не було, трудову книжку не повертали, охорона отримала вказівку не впускати мене на підприємство, а одного дня власник фірми Іван Стеців заявив: «Ви у нас ніколи не працювали!» — згадує Михайло. — Як виявилося, мої особова справа і трудова пропали з кадрового відділу, мабуть, їх просто знищили.

Про зникнення документів юрист повідомив до міліції, а ще поскаржився на перевищення службових повноважень охоронцями.

На підприємство Михайла й надалі не впускали, хоча він далі рахувався там на роботі. Щоб даремно не витрачати час, чоловік відправив на підприємство заяву на додаткову відпустку у зв’язку з написанням і захистом дипломної роботи, оскільки завершував навчання у Львівському національному університеті ім. Франка.

— Сподівався, що правоохоронні органи розберуться у неправомірних діях роботодавця, але, як згодом довідався, справу невдовзі закрили, — каже Михайло. — До слова, жонглювання вакансіями — норма для «Агрокомбінат Тернопіль». Про безпідставні звільнення та невиплату зарплат товариством пишуть в інтернеті чимало тернополян.

Справу за позовом Михайла Галинського суд розглядав п’ять місяців. Тим часом чоловік, не маючи засобів для існування, змушений був влаштуватися на інше підприємство, але за сумісництвом, бо ж головним місцем його роботи, як це не парадоксально, досі вважається «Агрокомбінат Тернопіль». Нині Михайло готує звернення до прокуратури, сподіваючись на остаточну розв’язку стосунків із роботодавцем.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"Штам "Дельта" обманув усіх, гидка здатність вірусу нарешті проявилася": лікарка про небезпеку, яку несуть діти батькам
"Штам "Дельта" почав "обвалювати" симптоми, це вже нова хвороба": лікарка про тромбози та інші особливості недуги
"Жахлива помилка, пацієнти кусають лікті": медик про штам "Дельта" і його "полювання" на конкретну групу людей
"Жахливий факт про штам "Дельта", імунна система у пастці": медики про друге зараження у дітей і дорослих
Оголошення
live comments feed...