• Головна
  • Чому в тернопільських аптеках стало значно більше фальсифікату таблеток?
16:00, 15 листопада 2013 р.

Чому в тернопільських аптеках стало значно більше фальсифікату таблеток?

В Україні почали значно частіше підробляти ліки, ніж ще три роки тому. Експерти кажуть, що фальсифікат заповнює 10% аптечного ринку.

Так, ще в 2009 році міліція вилучила 230 тис. упаковок підроблених ліків, а в 2012-му - 1,5 млн, а в 2013 році вже виявили більше 4 млн. За словами голови Держлікслужби Олексія Соловйова, пояснюється така ситуація посиленням державного контролю над оборотом ліків. Чиновник вважає, що в Україні перебільшена проблема лікарського ерзацу і відсоток підробок становить 1,0-1,8%, тоді як в ЄС - більше 3%.

Водночас експерти медичного маркетингу з ним не згодні, вважаючи, що реальний обсяг вітчизняного лікарського сурогату мінімум у десять разів вищий офіційної статистики, пише "Корреспондент".

"Робота правоохоронних органів (у виявленні підробок) ще далека від досконалості, - говорить Анатолій Дирів, народний депутат і голова тимчасової комісії Верховної Ради, яка займалася порушеннями законодавства в роботі МОЗ.

- Звичайно ж, фальсифікату на ринку купа, і від нього у кращому випадку люди просто не отримують необхідний лікувальний ефект". Експерти констатують, що найчастіше виявити підроблені ліки можна лише ціною людського життя і здоров'я.

 "Виробники підроблених ліків, щоб не привертати уваги, не використовують шкідливі компоненти, - розповідає акушер-гунеколог Марк Майоров, - а діючі речовини замінюють, наприклад, содою, крейдою або якимись вітамінами".

При цьому шахраї так добре копіюють форму і упаковку препарату, що провізору в аптеці важко знайти відмінності. При цьому навіть якщо торговця лікарськими підробками вдалося схопити за руку, довести справу до суду непросто, кажуть експерти.

За даними Держлікслужби, лідерами ринку фальсифікату є антибіотики (42%), гормональні засоби (до 20%) і найбільш рекламовані ліки, такі як травні ферментні препарати Фестал і Мезим.

Аналітики кажуть, що 95% підробок завозять в Україну контрабандою у вигляді сировини з Росії, Індії, Китаю і Пакистану і тільки 5% повністю виготовляють всередині країни. Зазначимо, раніше повідомлялося, що українці щороку витрачають на ліки десятки мільярдів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...