• Головна
  • В центрі Тернополя відкрили трьохденну виставку під відкритим небом
17:00, 15 листопада 2013 р.

В центрі Тернополя відкрили трьохденну виставку під відкритим небом

Відкриття виставки «Страчені голодом: невідомий геноцид українців» відбулося у Тернополі 15 листопада. Фотоілюстрації розміщені на літньому майданчику біля пам’ятника Іванові Франку.

Виставка у нашому місті триватиме три дні та включає 37 постерів, які базуються, головним чином, на усній історії, яка сьогодні є досить поширеним методом соціально-гуманітарних досліджень. Її особливістю є підтвердження фактів на основі документальних архівних джерел свідченнями очевидців, що пережили Голодомор 1932-1933 років.

Під час відкриття виставки міський голова Тернополя Сергій Надал зауважив, що цим заходом Тернопільська міська рада розпочинає відзначення пам'ятних днів.

Звертаючись до присутніх на виставці Сергій Віталійович, зокрема, зазначив:

«Україна пам'ятає, світ визнає!» - під цим гаслом все світове українство готується до чергових трагічних роковин Голодомору. Цього року виповнюється 80 років з часу тих жахливих подій, які назавжди змінили обличчя України. Загинули мільйони, а в решти українського народу на генетичному рівні закарбувався страх перед голодом і біль за втраченими близькими. Голод забрав мільйони життів українців, працьовитих хліборобських сімей, які померли на родючій українській землі.

Вкрай важливо, щоб українці пам'ятали про цю трагедію. Бо вона стала наслідком бездержавності. Бо вона стала наслідком панування на нашій землі чужих цінностей, чужих порядків, чужої влади. Прикро, що сьогодні, за даними соціологів, більше 20 відсотків українців не визнають Голодомор. Надзвичайно прикро, що таких — понад половина населення Півдня і Сходу України — областей, які були в епіцентрі трагедії.

Треба ще багато роботи провести історикам, журналістам, громадськості, Церкві, якщо існують такі цифри. Наша лепта у цю справу — сьогоднішня виставка.

Вшанування пам’яті про мільйони жертв голодоморів в Україні – це обов’язок кожної свідомо мислячої людини. Це наш обов'язок перед минулим. Це наш обов'язок перед майбутнім».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...