• Головна
  • Павло Федик: учні Тернопільського училища здійснювали штукатурні роботи в школі Скалата в рамках виробничої практики
21:00, 15 листопада 2013 р.

Павло Федик: учні Тернопільського училища здійснювали штукатурні роботи в школі Скалата в рамках виробничої практики

Нещодавно в Інтернет-ЗМІ був розповсюджений лист Василя Остаповича Любчика про те, що замість навчання, учні ТВПУ № 4 імені Михайла Паращука пішли на Пагорб Слави для відзначення урочистостей. У листі також йшлося, що учнів даного училища експлуатували для ремонту школи міста Скалат в рамках відзначення 500-річчя Скалата.

Ці звинувачення спростовує директор ТВПУ № 4 імені Михайла Паращука Павло Федик, який розповідає, що після публікацій ЗМІ на дану тему, прокуратура області та міста звернулися до департаменту освіти і науки облдержадміністрації з проханням дати роз’яснення з проводу цієї ситуації, а департамент освіти і науки звернувся до училища. На повідомлення у ЗМІ відреагувала також інспекція у справах неповнолітніх.

За словами Павла Федика, штукатурні роботи у школі м. Скалат здійснювалися в рамках виробничої практики, а  святкування урочистостей на Пагорбі Слави з нагоди відзначення визволення України від німецько-фашистських загарбників відбулися з патріотично-виховної мети молоді, пропущені години навчання були відпрацьовані.

У записці директора училища на ім’я начальника департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА зазначено, що роботи у школі Скалата відбувалися відповідно до постанови Кабінету Міністрів № 992 “Про затвердження порядку надання робочих місць для проходження учнями, слухачами професійно-технічних закладів виробничо-навчальної та виробничої практики”. Як йдеться у записці, учні окремих груп училища здійснили  штукатурні роботи у школі м. Скалат під керівництвом майстра в рамках виробничого навчання.

Директор ТВПУ № 4 імені Михайла Паращука розповідає, що є також відповідне пояснення майстра щодо штукатурних робіт в школі, який дійсно з дітьми був і займався цими роботами в школі.

За словами Павла Федика, за те, що учні училища були направлені в Скалат на вищезгадані роботи, вони отримали премію з економії стипендіального фонду.  “Сьогодні ми не підписуємо жодної угоди щодо практики, якщо там не зазначено, що повинна бути оплачена практика”, – каже він.

“Крім того, є наказ, який підписаний мною 25.10. У ньому чітко написано про те, що з виховною метою ми направляємо учнів під керівництвом майстрів на святкування і відзначення визволення України від німецько-фашистських загарбників. Є пункти, де вказані зробити зміни в розкладі для відпрацювання занять”, – зазначив на прес-конференції Павло Федик.

“Ми відзначили визволення України не лише цим заходом,  наші діти прийшли з квітами, з прапором в училищі. В той ж день провели в світлиці нашого гуртожитку теж виховний захід, приурочений визволенню України від німецько-фашистських загарбників. Ми будемо продовжувати брати участь у таких і подібних заходах, тому що вони сприяють патріотичному вихованню дітей, спонукають пам’ятати про подвиги наших батьків, які віддавали своє життя. Хочемо, щоб діти пам’ятали свою історію і людей, які загинули заради своєї країни”, – розповідає Павло Федик.

Павло Федик наголошує, що на Пагорб Слави діти пішли добровільно. Жодних відмовлень не було. Якби дитина або батьки дитини відмовили,  ніхто би, звичайно, не примушував брати участь в урочистостях. Директор училища стверджує, що примусу не було.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
"Жахливий факт про штам "Дельта", імунна система у пастці": медики про друге зараження у дітей і дорослих
"Жахлива помилка, пацієнти кусають лікті": медик про штам "Дельта" і його "полювання" на конкретну групу людей
"Штам "Дельта" нещадно веде до інтоксикації, падають з ніг цілі родини": лікарі про зростання агресивності вірусу (ФОТО)
"Викликає "обманні" симптоми, люди не знають про близькість трагедії": лікарка про штам "Дельта" і його нову стратегію
Оголошення
live comments feed...