• Головна
  • Борги і безнадія: скільки тернополян стали жертвами руйнівних наслідків азарту
18:30, 18 листопада 2013 р.

Борги і безнадія: скільки тернополян стали жертвами руйнівних наслідків азарту

Азарт у підпіллі. «Ставки зроблено, панове!» — ця фраза, незважаючи на заборону грального бізнесу в Україні, ще звучить у залах, вхід куди не для всіх.

Немало гостро соціальних сюжетів творів класиків світової літератури зав’язані навколо руйнівних наслідків безтямного азарту. Художній вимисел із нізвідки не береться, а відштовхується від реальних подій. На жаль, і таких, що сталися не десь там далеко-далеко чи колись…

Цього року на Тернопіллі до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 52 повідомлення про відкриття кримінальних проваджень за фактами незаконного заняття гральним бізнесом. Із підпільних гральних закладів працівники міліції вилучили більше 220 одиниць відповідного обладнання, серед якого — 46 гральних автоматів, 167 персональних комп’ютерів, 2 рулетки, гральні карти, фішки тощо. Плюс понад 17 тисяч гривень готівки. Ця оприлюднена управлінням МВС України в області інформація, як і будь-яка статистика, звучить сухо, водночас засвідчуючи, що заборонений законом гральний бізнес «перезавантажив» формат: сховався з очей у підпілля, пише Вільне життя плюс.

Начальник обласного управління державної служби боротьби з економічною злочинністю, полковник міліції Дмитро Любченко каже: якщо у 2009 році тільки в Тернополі здійснювали господарську діяльність більше трьох десятків ігрових залів, то тоді було викрито лише три злочини, з яких два — в обласному центрі. Нині ж вдалося повністю ліквідувати «одноруких бандитів» — найнебезпечніші ігрові автомати, принцип дії яких грунтувався на комп’ютерних технологіях, але спрощених до мінімалізму (для користування — 4-5 клавіш). Як вважає Дмитро Іванович, таких автоматів у нашому місті не знайти, а незаконний бізнес на азарті старанно маскує свою діяльність то наданням невинних комп’ютерних послуг, то діючи під вивіскою якогось розважального закладу. Власники таких приміщень, навіть не здогадуються про те, що орендарі використовують їх для потреб грального бізнесу. В таких випадках звичайна документальна перевірка здатна виявити хіба ті чи інші дрібні порушення, а не підпільне казино. Його ж облаштовують у приміщеннях з обмеженим режимом доступу, з посиленою охороною, куди вхід не для всіх. Лише для постійних, добре перевірених і фінансово спроможних клієнтів, у гаманцях яких має бути певна сума готівки.

Ще рано говорити про повну ліквідацію грального бізнесу в області, оскільки він набуває нових форм. Для доступу до азартних ігор використовують сучасні досягнення комп’ютеризації та комунікаційні технології. Працівники міліції запевняють, що проводять перевірки за усіма відомими фактами, вносячи інформацію про відкриття кримінальних проваджень до Єдиного реєстру досудових розслідувань, в межах яких проводять спеціальні заходи, спрямовані на належне документування таких злочинів та вилучення грального обладнання.

Що вважати азартом із кримінальними ознаками? Експерти схиляються до думки, що одна із суттєвих складових поняття азартної гри полягає в тому, що виграш залежить від випадку, а не від умінь і підготовки учасників. Скажімо, в спортивних бриджі чи покері, навіть у змаганнях із шахів-шашок перемогу забезпечує саме «вишкіл». Відповідно в нашій державі не вважаються азартними творчі конкурси, спортивні змагання тощо, попри передбачення в їх умовах грошових чи майнових виграшів; більярд, боулінг й інші ігри, які проводять без одержання гравцем призу; гра на двокоординатних автоматах типу «кран-машина», де виграшем є винятково певні речі (іграшки, цукерки тощо); розіграші на безоплатній основі з популяризацією окремого товару, послуги, торгової марки, найменування або напрямів діяльності суб’єктів господарювання, комерційної програми з видачею виграшів у грошовій чи майновій формі; конкурси (вікторини), в умовах яких передбачено безоплатне набуття статусу учасника й отримання переможцем виграшів; розіграші на безоплатній основі з розважальною, благодійною чи пізнавальною метою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...