• Головна
  • На Тернопільщині бюджетників змушують іти у відпустки за власний рахунок
13:30, 20 листопада 2013 р.

На Тернопільщині бюджетників змушують іти у відпустки за власний рахунок

Відстоювати свої інтереси і не йти на повідку влади, яка змушує бюджетників іти у відпустку за власний рахунок, закликав під час сесії Лановецької райради депутат Руслана Кушнір.

Вона зауважила, що проблеми із зарплатою можна було спрогнозувати ще на початку року, коли в бюджеті на фінансування  медичної та освітньої сфери заклали менше коштів, ніж потрібно, освітянам і медикам не вистачало грошей на 2 останніх місяці.

«Нам обіцяли зміни до бюджету за результатами вже першого кварталу, а реально - дійшли аж до четвертого. Звернення до керівників держави щодо стану фінансування бюджетних галузей району у 2013 році було підтримане не в січні, як пропонувалося депутатами від опозиції, а лише в жовтні, коли ситуація стала критичною. Проте і це рішення районної ради до кінця не виконане – надрукувати його в районній газеті влада від Партії регіонів так і не наважилася», – зазначила Руслана Кушнір.

За її даними, під час осінніх канікул вчителям наполегливо «рекомендували» писати заяви на відпустки без збереження заробітної плати.

«За відмови освітян писати такі заяви  їх випробовували написанням особистих індивідуальних планів роботи, перевірками особистої присутності в школі. Освітяни вистояли. Зараз ситуація повторюється і з працівниками дошкільних закладів. Медичним працівникам днями теж пояснили, що потрібно економити і написати заяви без збереження заробітної плати», – повідомила депутат.

При цьому вона додала, що писати чи не писати заяви – це особистий вибір кожного.

«Але потрібно пам’ятати, що написавши заяву на відпустку без збереження заробітної плати працівник не тільки не отримає кошти, але й не буде повноцінних перерахунків до Пенсійного фонду, відповідно і до страхового стажу зарахується не місяць, а лише період часу, пропорційно до перерахованих внесків. Тому в черговий раз освітянам і медикам потрібно зробити вибір – йти на поводу в представників Партії регіонів, чи все таки підняти голови і почати відстоювати себе і свої сім’ї», – підсумувала Руслана Кушнір.

До речі, ситуація в Лановецькому районі не є винятковою, а радше правилом.

Освітяни також скаржаться на затримки із виплатою зарплат. Хоча бухгалтерії кошти перерахували, казначейство їх не пропускає, тож вчителі досі не отримали заробленого.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...