• Головна
  • Сьогодні на Театральному майдані тернополяни писали «Послання пам’яті» до нащадків (фото)
16:30, 20 листопада 2013 р.

Сьогодні на Театральному майдані тернополяни писали «Послання пам’яті» до нащадків (фото)

Цього року українці вшановують пам’ять всіх, кого не пожалів голод у важких 1932-1933 роках. Прикметним є те, що з часу Голодомору минуло вже 80 років, а дехто і досі сперечається з цим фактом.

Проте більшість істориків довели, що голод був штучним, викликаний свідомими і цілеспрямованими заходами вищого керівництва Радянського Союзу і Української СРР на чолі зі Сталіним, розрахованими на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

Щоб вшанувати невинних жертв Жовтого князя, від яких силою забрали їжу в 1932-1933 роках, в Тернополі відбулась акція “Послання пам’яті”. Подібні дійства проходять у всіх великих містах України : Києві, Львові, Черкасах, Луцьку, Івано-Франківську, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі та Сумах.

Ця акція відбувалася в рамках кампанії, організованої Громадським комітетом пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932—1933 років в Україні.

Так, 20 листопада на Театральному майдані міста на полотнищі всі охочі тернополяни могли написати свої зверення до людей, які через 20 років вшановуватимуть 100-ті роковини Голодомору. пише Тернопільська липа.

- Голодомор є жахливою сторінкою в історії України. Про таке слід постійно говорити та нагадувати, щоб подібне явище ніколи не повторилось. Це зараз ми живемо у відносно спокійний час, а тоді було все зовсім по-іншому, – каже учасник акції Ігор.

Долучились до проведення акції студенти Тернопільського національного економічного університету. Студентка Ірина вважає, що про факт Голодомору не слід забувати.

-  День пам’яті жертв голодомору ми вшановуємо щороку. Запалюєм свічку. От і сьогодні вирішила долучитись до такої акції.

Попри те, що людей зібралося не багато полотнище таки розмалювали. «Голодомор – геноцид», «Шануємо, пам’ятаємо, скорбимо» та інші послання написали тернополяни на полотнищі.

Після підписання, послання повезуть до Києва 23 листопада. Полотнища з усієї України об’єднають в Українському Домі. Також їх можна буде побачити під час жалобних дійств біля Національного музею «Меморіал пам’яті жертв Голодоморів в Україні». Ці послання стануть сторінками нового тому Національної книги пам’яті.

2

 

3

 

4

 

5

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...