• Головна
  • У Тернопільському драмтеатрі глядачам показували легку еротику
16:30, 21 листопада 2013 р.

У Тернопільському драмтеатрі глядачам показували легку еротику

У Тернополі триває XI Всеукраїнський фестиваль молодої режисури «Тернопільські театральні вечори. Дебют». Другого дня на сцені нашого драмтеатру виступали волиняни із мелодраматичною комедією «Замовляю любов». Поставила її режисер із Києва Ірина Стежка за п’єсою Тетяни Іващенко.

Професійна актриса Ірина Стежка уже понад двадцять років працює у Київському академічному театрі юного глядача на Липках. А з 2004 вона проявила себе ще й як режисер, і в рідному театрі з того часу поставила чотири вистави: дві для дітей та дві для дорослих. Її постановка «Замовляю любов» стала першою режисерською роботою в іншому театрі.

А взятися саме за цю п’єсу Тетяни Іващенко їй порекомендував художній керівник Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Шевченка Петро Ластівка.

-  Цю п’єсу вибрав головний режисер театру Петро Петрович Ластівка, – розповідає Тернопільській липі Ірина Стежка, режисер-постановник. – І думаю, він правильно зробив, оскільки такі вистави потрібні глядачеві, такі теми цікаві, тим більше що ми її подаємо ширше, аніж просто побутову ситуацію. Ми говоримо про те, що не може прийти хтось зі сторони і зробити нас щасливими, такого не буває. Ми самі повинні стати самодостатніми, гармонійними, щасливими людьми для того, щоб інша людина прийшла і розділила з нами це щастя, тільки тоді це пара. І якраз головна героїня вистави настільки хотіла бути щасливою, що вирішила скористатися послугами найманого коханця. Звичайно, що історія закінчилася розчаруванням жінки, але переживши приниження та душевний біль, вона повертається до самої себе, знаходить свою неповторну сутність та впевненість у собі.  

Головна героїня, Віра Миколаївна, уже немолода, розлучена жінка. Щоб не залишатися на самоті вона вирішує «замовити любов», скориставшись відповідним оголошенням у газеті. Жінці просто бракує спілкування та чоловічої уваги, тому, зустрівшись у кафе з виконавцем замовлення Кирилом, Віра намагається якомога довше тягнути час та обурюється коли Кирило прямо їй заявляє, що «секс треба називати сексом, а не дощем у Парижі».

І якщо Віра намагається перетворити їхню зустріч на романтичне побачення, то Кирила турбує тільки одне: виконати своє замовлення та отримати за це відповідну оплату. Щоб бути більш сміливою та розкутою, Віра Миколаївна «налягає» спочатку на шампанське, а потім на мартіні. Добряче сп’янівши, просить Кирила відвести її додому. Тут жінка більше не противиться заграванням свого «коханця», і віддається йому. Утім, «щастя» триває недовго, і слова Кирила: «Гроші давай!» вмить приводять до тями Віру, і розставляють усе на свої місця.

У п’єсі задіяні тільки троє акторів. Усі вони впевнено і гармонійно відтворюють персонажів комедії. Віра Миколаївна у виконанні Наталії Мельничук природня і переконлива у кожній зіграній нею сцені. Але щоб отримати такий результат режисерові довелося добре попрацювати, як з п’єсою так і з акторами.

-    У п’єсі Тетяни Іващенко багато цікавих і корисних думок закладено, – говорить Ірина Стежка. – До того ж вона не вважає свої твори чимось завершеним і зазначає, що будь-яка її п’єса – це привід для нової творчості. Разом з нею ми доопрацьовували, переписували і дописували «Замовляю любов». Ми переробляли її під конкретних акторів, під їх характери, природу. У процесі роботи над виставою я зрозуміла, що хочу ввести більш відверті мізансцени. Через це відбулася заміна акторів, яких я вибрала спочатку.

Роботи Ірини Стежки уже не вперше беруть участь у фестивалях. А участь в «Тернопільських театральних вечорах» для неї не тільки чудова нагода показати свою творчість, а й можливість поспілкуватися з іншими творчими людьми та подивитися роботи своїх колег.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...