• Головна
  • На Тернопільщині із заповідника «Медобори» вилучили тисячу гектарів земель!
13:15, 21 листопада 2013 р.

На Тернопільщині із заповідника «Медобори» вилучили тисячу гектарів земель!

Чергове «покращення» відбулося учора для Тернопільщини.

Президент України Віктор Янукович своїм указом змінив межі природного заповідника «Медобори» шляхом вилучення із його складу території у 1 000 гектарів земель.

Попередньо дану територію було включено до складу території національного природного парку «Кременецькі гори» і погоджено відповідно до статті 1 Указу Президента України від 11 грудня 2009 року №1036 «Про створення національного природного парку «Кременецькі гори».

Тепер же дані землі комусь знадобилися, а тому Міністерству екології та природних ресурсів України дано доручення внести у двомісячний строк зміни до Положення про природний заповідник «Медобори» у зв'язку зі зміною меж його території.

Природний заповідник "Медобори" – справжня перлина не тільки Тернопільщини, а й цілої України. Він розташований на теренах Подільських Товтр, гряда яких простягається з північного заходу на південний схід від с. Підкамінь Львівської області, через Тернопільщину, Хмельниччину аж до Румунії.

Товтри є унікальним геолого-геоморфологічним та палеогеографічним феноменом національного і міжнародного значення. Особливо цінною та цікавою ділянкою є частина Товтр, що охороняється у межах природного заповідника "Медобори", створеного у 1990 році. Тут представлені найтиповіші для Товтрової рифової гряди форми рельєфу – із скам’янілими рештками організмів Баденського і Сарматського морів, що збереглися у вапняках в прижиттєвому положенні. Ця частина пасма найбільш монолітна та заліснена, а за багатство медоносних рослин названа Медоборами.

Створено природний заповідник "Медобори" з метою збереження унікальних природних комплексів Подільських Товтр, генофонду рослинного і тваринного світу, використання їх у наукових цілях та природоохоронній роботі.

Тепер же площа заповідника зменшилась майже на 10%!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...