• Головна
  • На Тернопільщині за адміністративну корупцію звільнено з посад 25 посадовців
16:00, 22 листопада 2013 р.

На Тернопільщині за адміністративну корупцію звільнено з посад 25 посадовців

Протидія корупції є пріоритетним напрямом діяльності усіх правоохоронних органів, а також залишається актуальною проблемою для суспільства та держави загалом.

Про стан протидії корупції в області 22 листопада 2013 року йшлося на брифінгу прокурора Тернопільської області Геннадія Мовчана.

Органами прокуратури Тернопільської області приділяється особлива увага протидії корупції у регіоні. З цією метою під головуванням прокурора області проведено координаційну нараду, на якій дано принципову оцінку діяльності кожного правоохоронного органу області та визначено спільні узгоджені заходи з метою запобігання корупційним проявам.

Кримінальна корупція: правоохоронцями до суду скеровано 50 обвинувальних актів щодо 66 злочинів, до кримінальної відповідальності притягнуто 54 особи. Третина злочинів – за фактами одержання неправомірної вигоди (хабарів).

Щодо категорії службовців, які вдалися до корупційних кримінальних правопорушень, то найбільше їх вчинено посадовими особами органів місцевого самоврядування 5-7 категорій (14), службовцями контролюючих структур – 12.

Окрім того, за вчинення корупційних злочинів притягнуто до відповідальності 9 працівників правоохоронних органів, з яких: 4 – працівники міліції, 4 – податківці та 1 – працівник митної служби.

Яскравим прикладом вчинення корупційного злочину правоохоронцями є кримінальне провадження про вимагання та отримання неправомірної вигоди грошові кошти у сумі 40 000 грн. трьома керівниками оперативних служб міліції та податкової служби, у якому уже до суду скеровано обвинувальний акт.

Адміністративна корупція: правоохоронними органами області до суду скеровано 59 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення. До відповідальності притягнуто 50 осіб, серед яких: 9 державних службовців, з яких два – 3-4 категорії; 7 керівників органів місцевого самоврядування 4 категорії.

До прикладу, притягнуто до адміністративної відповідальності міського голову міста Збаража, який не повідомив у встановленому законом порядку сесію міської ради про наявність конфлікту інтересів, а саме про факт укладення договору на перевезення пасажирів зі своїм сином. За вчинення корупційного правопорушення посадовця звільнено із займаної посади.

На сьогодні в області за вчинення корупційних правопорушень із займаних посад звільнено 25 посадовців. Припинено повноваження 16 депутатів місцевих рад.

Не обійшлося без вчинення адміністративних корупційних діянь правоохоронцями.

Як наголосив Геннадій Мовчан, лише завдяки спільному поєднанню повноважень правоохоронців, органів влади та підтримки громадськості можливо комплексно та ефективно протидіяти корупції, та повністю викорінити з суспільства такий її прояв, як незаконна винагорода.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"Штам "Дельта" обманув усіх, гидка здатність вірусу нарешті проявилася": лікарка про небезпеку, яку несуть діти батькам
"Штам "Дельта" почав "обвалювати" симптоми, це вже нова хвороба": лікарка про тромбози та інші особливості недуги
"Жахливий факт про штам "Дельта", імунна система у пастці": медики про друге зараження у дітей і дорослих
"Жахлива помилка, пацієнти кусають лікті": медик про штам "Дельта" і його "полювання" на конкретну групу людей
Оголошення
live comments feed...